18.03.2012. 21:08
Par Pasaules kausa distanču slēpošanā ieguvēju sieviešu konkurencē svētdien trešo reizi karjerā kļuva slavenā norvēģiete Marita Bjergena.

Sezona sievietēm noslēdzās ar desmit kilometru iedzīšanas distanci brīvajā stilā, kurā Bjergena izcīnīja piekto vietu, bet ar to bija pilnīgi pietiekoši, lai kopvērtējumā apsteigtu iepriekšējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvēju Justīni Kovaļčiku no Polijas.

Šī Bjergenai bija 55. uzvarētā Pasaules kausa sacīkste. Iepriekš viņa Pasaules kausu bija ieguvusi 2005. un 2006.gadā, bet 2010.gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs viņa kļuva par trīskārtēju čempioni.

Pēdējās sacensībās uzvaru izcīnīja norvēģiete Terēsa Juhauga, kura par 2,2 sekundēm apsteidza Šarloti Kallu no Zviedrijas, bet trešā bija vēl viena Norvēģijas sportiste Heidi Venga.

Reklāma

Savukārt Kovaļčika pēdējās sacīkstēs finišēja tikai 23.vietā.

Līdz ar to sezonas kopvērtējumā Bjergena tika pie 2689 punktiem un polieti apsteidza tieši par 200 punktiem. Savukārt trešajā vietā ar 1807 punktiem palika Juhauga.

Vīriešiem sezonas pēdējās sacensībās - 15 kilometru distancē brīvajā stilā - uzvarēja Krievijas sportists Pjotrs Sedovs, kurš par 10,4 sekundēm apsteidza kanādieti Aleksu Hārviju. Savukārt trešais palika itālis Rolands Klāra.

Uzvaru kopvērtējumā jau iepriekš bija nodrošinājis Dario Kolonja no Šveices, kurš noslēdzošajās sacensībās izcīnīja 18.vietu.

Kolonja sezonas 37 sacensībās tika pie 2216 punktiem, viņam ar 1466 punktiem sekoja kanādietis Devons Keršavs, savukārt trešo vietu ar 1199 punktiem izcīnīja titulētais norvēģis Peters Nurtugs, kuram vēdera infekcijas dēļ sezona noslēdzās priekšlaicīgi.