25.05.2015. 07:59
Naktī uz pirmdienu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences finālā trešo uzvaru guva Tampabejas ''Lightning''. Gūstot divus vārtus otrajā trešdaļā un Benam Bišopam atvairot visus 26 Ņujorkas ''Rangers'' metienus, viesi svinēja uzvaru ar 2:0 un nonāca vairs tikai soļa attālumā no lielā fināla.

Pēc četrām sērijas spēlēm rezultāts bija neizšķirts 2-2, kas nozīmēja, ka pirmdienas naktī ''Rangers'' bija laba iespēja pārņemt vadību sērijā un nonākt pavisam tuvu Stenlija kausa finālam. Psiholoģiski pārsvaram noteikti vajadzēja būt mājinieku pusē, kuri pēdējā spēlē izrādījās noturīgāki un uzvarēja ar 5:1, vārtsargam Henrikam Lundkvistam atvairot 38 no 39 pretinieku metieniem.

Ne tā labākā spēle iepriekšējā tikšanās reizē bija Tampabejas vārtu vīram Benam Bišopam, kurš nespēja atvairīt piecus no 24 ''Rangers'' raidījumiem vārtu rāmī, bet ''Lightning'' treneris uzticējām Benam arī šoreiz, un vārtsargs nepievīla. Bišops atvairīja visus 26 pretinieku metienus un tika atzīts par spēles otro zvaigzni. ''Domāju, ka šī bija smagākā spēle. Tā vienkārši ir iekārtots, ka būs gan labas, gan sliktas dienas. Uzskatu, ka iepriekšējā spēlē vienkārši man nepaveicās,'' tā Bišops.

Uzvaras vārtus viesiem otrās trešdaļas 14. minūtē guva Valteri Filpula, kurš precīzi no zonas vidus meta pēc teicamas Stīvena Stemkosa piespēles, bet pirms tam vēl jāuzteic izcila uzbrukuma ievadīšana ar piespēli no savas zonas, kuru izpildīja Antons Stralmans. Perioda noslēdzošajā daļā Tampabeja izspēlēja arī lielisku vairākuma kombināciju, kuras noslēgumā Stemkoss ieraidīja ripu tukšos vārtos - 2:0. Trešajā trešdaļā ''Rangers'' spiediens bija itin liels, taču pārspēt Bišopu ''Rangers'' tā arī nespēja.

Pēc šīs uzvaras ''Lightning'' nonākuši vienas uzvaras attālumā no uzvaras arī visā sērijā. Sestā spēle paredzēta naktī uz trešdienu.

Ņujorkas ''Rangers un Tampabejas "Lightning" 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)Vārti: 33:29 Filpusa (Stemkoss, Stralmans) 0:1, 38:22 Stemkoss (Palats, Kučerovs) 0:2Soda minūtes: 8:10Metieni: 26:22Vārtsargi: Henriks Lundkvists - Bens Bišops

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League