07.06.2015. 12:18
Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijas otrajā spēlē, kurā Tampabejas ''Lightning'' ar 4:3 pārspēja Čikāgas ''Blackhawks'', trešajā periodā divas reizes ledu pameta ''Lightning'' pamatvārtsargs Bens Bišops, spēles izskaņu vārtos aizvadot krievam Andrejam Vasiļevskim. Klubs Bišopa situāciju nekomentē, bet nav izslēdzama Latvijas vārtsarga Kristera Gudļevska parādīšanās vismaz uz soliņa sērijas trešajā spēlē.

201 centimetru garais vārtsargs aizvadītajā naktī kapitulēja trīs reizes, kopumā atvairot 21 pretinieku metienu. Trešajā periodā Bišopu vārtos nomainīja 20 gadus vecais Andrejs Vasiļevskis. Pēc pusotras minūtes Bišops jau steidzās atgriezties uz ledus, bet pēc dažām minūtēm vēlreiz tika nomainīts. Situāciju varētu skaidrot ar sadursmi trešā perioda ievadā, kad Antuāns Vermets Benu notrieca vārtsarga laukumā.

''Nevaru jums stāstīt neko daudz par Bena [Bišopa] situāciju. Viņš bija spiests pamest laukumu, bet Vasiļevskis stājās vārtus un izdarīja lielas lietas priekš mums,'' pēc spēles izvairīgs bija ''Lightning'' centra uzbrucējs Tailers Džonsons. Tas arī skaidrs, jo izslēgšanas spēlēs NHL klubi šādās situācijas allaž no plašākiem komentāriem izvairās. ''Mums ir liela pārliecība par Vasiļevski, esam redzējuši viņu visu gadu.''

Tampabejs treneris Džons Kūpers pēc mača izteicās līdzīgi kā jau pieminētais Džonsons: ''Zinu, ka mums komandā ir divi lieliski vārtsargi. Kad Bens bija spiests pamest laukumu uz soliņa nevienam nebija uztraukuma, ieskaitot arī mani. Puisis [Vasiļevskis] apliecināja to, kad devās laukumā. Viņš bija lielisks.'' Vasiļevskis uz ledus pavadītajās deviņās minūtēs un 13 sekundēs atvairīja visus piecus pretinieku metienus.

Latvijas vārtsargs Kristers Gudļevskis pēc Sirakjūzas ''Crunch'' izstāšanās no Amerikas Hokeja līgas (AHL) cīņas par Kaldera kausu trenējas kopā ar Tampabejas ''Lightning'', tāpēc pastāv iespēja, ka nākamajā mačā Kristers nonāk vismaz uz komandas soliņa cīņā Čikāgā. Par Bišopa situāciju izskan vairākas versijas un viena no tām ir problēmas ar celi, taču tajā pašā laika pastāv iespēja, ka Bens atgriežas Tampabejas vārtos jau trešajā spēlē. Precīzāku informāciju Latvijas hokeja draugi varētu uzzināt īsi pirms spēles.

Sērijas trešā spēle naktī uz otrdienu pēc Latvijas laika norisināsies Čikāgā.

Izmantotie resursi:news.yahoo.comBleacher Report | Sports. Highlights. News. Now.