09.01.2016. 22:30
Pie sava piektā Nacionālās koledžu atlētikas asiciācijas (NCAA) pirmās divīzijas FCS apakšdivīzijas čempionu titula šovakar, pārspējot Džeksonvilas štata koledžu ar 37:10, tika Ziemeļdakotas štata universitāte. Tas viņiem bija piektais tituls pēc kārtas.

FCS apakšdivīzija ilgus laikus ir bijusi kā pretstats FBS divīzijai, jo tajā čempionu tituls tiek izšķirts klasiskā "play-off" sistēmā, kamēr FBS vēl pirms pāris sezonām čempions tika noteikts pēc virtuāli sastādīta reitinga, kura divas labākās komandas tikās finālspēlē. Tā kā jau pagājušsezon FBS arī ieviesa sava veida izslēgšanas mačus, t.i., "Final four" formātu, tad pašlaik FCS vienkārši ir NCAA pirmās divīzijas mazo futbola skolu čempionāts.

Savukārt Ziemeļdakotas štata "Bisons" pēdējās četrās sezonās ir šī turnīra galvenā komanda, jo bija izcīnījusi četrus titulus pēc kārtas, turklāt ne vienu vien reizi pārspējusi NCAA FBS apakšdivīzijas komandas (abas apakšdivīzijas var spēlēt savā starpā regulārajā sezonā). Šogad gan viņiem tik labi negāja, jo regulārajā sezonā komanda piedzīvoja divus zaudējumus. Tāpēc izslēgšanas mačiem tā kvalificējās kā trešā labākā komanda.

Labākā šīssezonas komanda NCAA FCS regulārajā čempionātā bija Džeksonvilas štata koledžas "Gamecocks", kuri tikai reizi piedzīvoja zaudējumu.

Tiesa, lai arī vietas reitingā rādīja ko citu, par fināla favorītiem noteikti bija jāuzskata "Bisons" un viņi savu statusu arī apliecināja, pirmajā puslaikā neļaujot pretiniekiem gūt nevienu punktu, bet paši, Karsona Ventza vadībā, tika pie 24 punktiem. Trešajā trešdaļā "Gamecocks" gan nedaudz atspēlējās, taču arī tas nemainīja nedz mača līderus, nedz pēc būtības komfortablo pārsvaru.

Pēdējā ceturtdaļā abas komandas vēlējās panākt savu – vai nu atspēlēties, vai panākt jau galīgo pārsvaru, taču gribēšanas bija vairāk kā varēšanas, kas beidzās ar to, ka abas komandas pieļāva virkni kļūdu, kuras, protams, izmantoja pretinieku aizsargi. Tiesa, nedz Ziemeļdakotas, nedz Alabamas štata komandai no šīm oponentu kļūdām neko daudz izveidot neiznāca.

Atlikušajā spēles laikā vairāk varēja redzēt izmisīgus Džeksonvilas komandas mēģinājums vēl gūt kaut dažus punktus un mierīgu Ziemeļdakotas spēles laika menedžmentu, t.i., mača novešanu līdz loģiskām tā beigām. Spēles beigu rezultāts – 37:10.

Šis Ziemeļdakotas komandai ir piektais FCS čempionu tituls pēc kārtas, kas nozīmē, ka lielākā daļa komandas spēlētāju nemaz nav spēlējuši laikā, kad komanda nav spējusi uzvarēt čempionātā.

Karsons Ventzs, kuru sauc par vienu no labākajiem koledžu futbola saspēles vadītājiem un paredz labu nākotni NFL, maču noslēdza ar 197 jardiem, kas gūti piespēlējot, vienu rezultatīvu piespēli, kā arī 79 jardiem un diviem tačdauniem nesot bumbu pašam.

Līdz ar to NCAA futbola sezonā ir palikusi vairs tikai viena spēle - 12. janvāra agrā rītā par NCAA Nacionālo čempionu titulu prestižākajā FBS divīzijā cīnīsies Klemsonas un Alabamas komandas.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga