15.09.2015. 21:20
Pirmajās 19 minūtēs vārtus gūstot Sandim Grīnbergam, Aleksandram Baburinam, Viktoram Lobačovam un Artūram Salijam, otro uzvaru trīs spēlēs izcīnīja "Prizma", kas Latvijas čempionāta hokejā ietvaros savā laukumā ar 5:3 pieveica "Kurbadu".

Laukuma saimnieki, kas palikuši bez divās spēlēs trīs vārtus un piecus punktus sakrājušā Roberta Jekimova, kurš devies uz Dāniju, palīdzības, vadībā izvirzījās jau otrās minūtes vidū, kad mazākumā piespēli uz zilās līnijas pārtvēra un izrāvienu pa kreiso malu ar metienu tuvajā stūrī izmantoja Sandis Grīnbergs. Turklāt pārsvara dubultošanai "Prizmai" bija nepieciešamas tikai divas minūtes - rupja kļūda "Kurbada" izpildījumā, un dāvanu pēc Viktora Lobačova piespēles izmantoja Aleksandrs Baburins.

Devītajā minūtē vēlreiz neveiksmīgi spēlēja viesu vārtsargs Uldis Čalpa, kurš nespēja tikt galā ar Lobačova metienu no labās puses, bet punktu viņa spēlei pielika Artūrs Salija, kurš no vidējas distances trāpīja augšējā stūrī - pēc pirmās trešdaļas 4:0 "Prizmas" labā!

Pakaļdzīšanās "Kurbadam" nepadevās - neizmantoti momenti mijās ar asumiem vārtu priekšā, un Jānis Straupe tikai 29. minūtē samazināja mājinieku pārsvaru. Pēc cīņas vārtu priekšā ripa nonāca pie tikko noraidīto soliņu atstājušā uzbrucēja, kurš no vidējas distances izdarīja spēcīgu un netraucētu metienu.

Taču Ogres komandas cerības atspēlēties pamatīgi noslēdzošās trešdaļas ievadā iedragāja Ričards Birziņš, kurš pirmajā spēlē "Prizmas" kreklā saņēma ripu uz savas zilās līnijas, pats nonāca metiena pozīcijā un trāpīja tuvajā stūrī - 5:1. Lai gan Juris Štāls un Hārdijs Parādnieks divas ripas atspēlēja, laukuma saimnieki pārsvaru nosargāja.

"Prizmai" tā bija otrā uzvara trīs šosezon aizvadītajās spēlēs, kamēr "Kurbads", lai arī guvis 17 vārtus, kas ir labākais rādītājs turnīrā, trīs mačos cietis divas neveiksmes. Rīt Latvijas čempionātā tiks aizvadītas divas spēles - 18:45 Tukuma HASC uzņems valsts čempioni "MOGO", bet 19:30 tiksies "Zemgale"/LLU un "Liepāja".

Vārti: 1:27 Grīnbergs (Ķepals, maz.) 1:0, 3:44 Baburins (Lobačovs) 2:0, 8:22 Lobačovs (Birziņš, Balakuns, vair.) 3:0, 18:28 Salija (Hvorostiņins, Grundmanis) 4:0, 28:12 Straupe (Ogorodņikovs) 4:1, 41:27 Birziņš (Lobačovs, vair.) 5:1, 44:47 Štāls (Tribuncovs, Macijevskis) 5:2, 47:13 Parādnieks (Kļujevskis) 5:3Soda minūtes: 20:36Vārtsargi: Kārlis Zakrevskis (no 57:12 Edgars Lūsiņš) - Uldis Čalpa (no 20:00 Andis Znatnajs)

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222