26.09.2013. 23:32
Šodien kārtējās spēles dažādās Eiropas hokeja līgās aizvadījuši Latvijas hokejisti. Aizsargs Ričards Birziņš izcēlies ar vārtu guvumu Norvēģijas čempionāta spēlē, savukārt Aleksejs un Maksims Širokovi tikuši pie panākuma Šveices NLB mačā.

Alekseja un Maksima Širokovu pārstāvētais Martiņī klubs "Red Ice" ar 2:1 pēcspēles metienos pārspēja "Thurgau" vienību. Jau ceturtajā minūtē vadībā izvirzījās "Thurgau", bet trešā perioda vidū "Red Ice" rezultātu izlīdzināja.

Pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā veiksmīgāki izrādījās Martiņī komandas hokejisti. Vienu no pēcspēles metieniem izpildīja arī Aleksejs Širokovs, tomēr Paskāls Kaminada "Thurgau" vārtos izrādījās pārāks.

Abi Latvijas hokejisti šodien palika bez rezultativitātes punktiem. A.Širokovam pēc sešām spēlēm ir četri (3+1) punkti, bet M.Širokovs joprojām ir sausā.

Ceturto zaudējumu četrās spēlēs piedzīvoja Norvēģijas spēcīgākā čempionāta klubs Tensbergas "Vikings", kas ar 2:3 piekāpās Sarpsborgas "Sparta". Pie rezultativitātes punktiem tika divi no Latvijas trio vikingu komandā. Aizsargs Ričards Birziņš spēles 16.minūtē panāca izlīdzinājumu (1:1), bet viņa vārtu guvumā asistēja Jānis Straupe. Latviešiem šie bija pirmie punkti šosezon.

Bez punktiem palika Ēriks Ševčenko, kuram vienīgajam no latviešiem negatīvs koeficients -1 (Straupem +1, Birziņam +2). Birziņš izdarīja četrus metienus pa pretinieku vārtiem – tas bija labākais rezultāts komandā. Straupe vienreiz centās pārspēt Gasperu Kroseļu, bet Ševčenko pa vārtiem nemeta. Birziņš izcēlās arī ar divām soda minūtēm.

Tikmēr Maksima Ponomarenko pārstāvētais Lerenskogas IK ar 2:3 zaudēja Valerengas hokejistiem. 16 gadus vecais aizsargs bija pieteikts jau otrajai spēlei Lerenskogas pieaugušo komandas sastāvā, tomēr palika bez punktiem.

Edijs Brahmanis un "Gomel" piedzīvoja trešo zaudējumu sezonā, ar 2:5 piekāpjoties Minskas "Junostj". 29 gadus vecais Latvijas uzbrucējs punktus neguva un palika pie neitrāla koeficienta, bet joprojām saglabā "Gomel" rezultatīvākā hokejista godu, un ir viens no labākajiem visā čempionātā. Astoņās spēlēs Brahmanis ir ticis pie 11 (7+4) punktiem.

21 gadu vecā uzbrucēja Ivana Dmitrijeva pārstāvētais klubs "Vitebsk" ar 2:3 piekāpās "Brest" vienībai. Latvijas hokejists šoreiz spēlei netika pieteikts. Četrās spēlēs šosezon Dmitrijevs ir palicis bez punktiem un ar koeficientu -1.

Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) turnīrā Māra Jasa Voroņežas "Buran" ar 3:2 uzveica Kļinas "Titan". Latvijas aizsargs spēlei nebija pieteikts, savukārt "Titan" rindās spēlēja bijušais Rīgas "Dinamo" uzbrucējs Ainārs Podziņš, paliekot bez punktiem.

Izmantotie resursi:Swiss Ice HockeyHockey.byВысшая хоккейная лига - Официальный сайтNorges Ishockeyforbund

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301