26.06.2015. 18:51
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase piektdien, 26. jūnijā, Polijas pilsētā Gižicko zaudēja amerikāņu kristīgo studentu komandai "Athletes in action" ar rezultātu 54:60 (16:14, 15:23, 12:11, 11:12). Vineta Bīriņa guva 12 punktus.

"Athletes in action" ir kristīgo studentu komanda, kura vasarās dodas ārzemju turnejās. NCAA pirmās divīzijas vienības “Grand Canyon” galvenais treneris Trents Mejs vienībā pulcējis vairākas pirmās divīzijas spēlētājas no “Virginia”, UCLA, “Kansas State”, “North Dakota” un “Grand Canyon”, kā arī basketbolistes no zemākām līgām.

Pirmā puslaika scenārijs atgādināja ceturtdienas spēli pret Poliju. Latvijas basketbolistes starta minūtēs izrāvās vadībā ar 12:4, taču turpinājumā bieži zaudēja punktus pēc kļūdām un sāncenšu ātrajiem uzbrukumiem. Pirmo ceturtdaļu izdevās uzvarēt (16:14), taču nākamajās 10 minūtēs iniciatīva pārgāja amerikāņu rokās. Īsi pirms pārtraukuma viņu pārsvars sasniedza deviņus punktus (28:37), bet Kitijas Štolces tālmetiens ļāva trešdaļu starpības atspēlēt – 31:37.

Otrajā puslaikā cīņa izlīdzinājās, taču amerikānietes spēja saglabāt 3-7 punktu pārsvaru. Ceturtās ceturtdaļas vidū Paula Strautmane un Vineta Bīriņa pāris reizes samazināja starpību līdz trīs punktiem (48:51 un 50:53), bet pretiniecēm no jauna izdevās sekmīgas ātrās pārejas.

Zonas aizsardzība palīdzēja atvairīt vairākus amerikāņu uzbrukumus, taču arī pašu mēģinājumi gūt punktus garāmgājienos nebija sekmīgi. Minūti pirms pamatlaika beigām amerikānietes atjaunoja plus pieci (52:57), bet Ieva Spīgule ātrajā pretuzbrukumā tika pie soda metieniem – 54:57. Pilna laukuma presings beidzās ar ātru pārkāpumu un precīziem amerikāņu brīvmetieniem – 54:59. Punktus no spēles neizdevās gūt arī pēdējos uzbrukumos.

Latvijas sastāvā spēlēja un punktus guva: Vineta Bīriņa 12, Elīna Bērziņa 7, Paula Strautmane 7, Ieva Spīgule 5, Sigita Džarcāne 5, Digna Strautmane 4 (9ab, 4rp), Arta Frīdenberga 4, Sindija Kudule 4, Paula Lūķe 3, Kitija Štolce 3, Marta Bergmane, Anna Buša; Laura Grabe.

Eiropas čempionāts 2.-12. jūlijā notiks Spānijas salā Lansarotē. Latvijas basketbolistes B grupā spelēs pret Slovākiju (2. jūlijā plkst. 22:45), Franciju (3. jūlijā plkst. 20:30) un Turciju (4. jūlijā plkst. 16:00). Trīs labākās komandas nākamajā kārtā spēlēs pret A grupas vadošo trio (Serbija, Polija, Vācija, Krievija).