13.12.2014. 21:03
«Latvijas Dzelzceļa» kausa izcīņā vīriešu volejbolā sestdien zaudējumu pusfinālā piedzīvoja iepriekšējo divu gadu turnīra uzvarētāji «Biolars»/«Jelgava», noliekot savas čempionu pilnvaras.

Aizvadītajā mačā jelgavnieki ar 1-3 (25:22, 17:25, 15:25, 24:26) zaudēja valsts čempioniem un pērnā gada turnīra finālistiem RTU/«Robežsardze».

Uzvarētāju labā 19 punktus guva Edgars Točs, bet 17 punktus iekrāja Aleksandrs Avdejevs.

Tikmēr jelgavnieku rindās rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Andrejs Baburovs, bet 11 punktus guva Matīss Gabdulļins.

«Biolars»/«Jelgava» cerēja kļūt par pirmo klubu turnīra vēsturē, kas tajā uzvarējis trīs reizes pēc kārtas.

Iepriekš ceturtdaļfinālā «Biolars»/«Jelgava» apspēlēja Nacionālās līgas līdervienību «Ventspils», abās cīņās uzvarot četros setos, bet RTU/«Robežsardze», divos mačos nezaudējot ne seta, pieveica Nacionālās līgas vienību «Aizpute».

Tieši Latvijas čempionvienību RTU/«Robežsardze» var uzskatīt par šī gada valsts kausa izcīņas galveno favorīti, jo tā veiksmīgi cīnās Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā - «Schenker» līgā -, ieņemot augstāko vietu turnīra kopvērtējumā no pašmāju klubiem.

Otrajā pusfinālā vēlāk sestdien jaunpienācēja ASK/«Kuldīga» spēkosies ar «Poliurs»/«Ozolnieki» volejbolistiem.

Tieši Ozolnieku komandai izvērtās dramatiskākais ceturtdaļfināla duelis, vien «zelta» setā pārspējot «Daugavpils Universitāti» (DU). Abos mačos četros setos uzvarēja mājinieki, tāpēc tika spēlēts «zelta» sets, kurā pārāka ar 25:13 bija Ozolnieku vienība. Tikmēr ASK/«Kuldīga» divreiz trijos setos pārspēja ikdienā Nacionālajā līgā spēlējošās «Cēsis».

Savukārt fināls norisināsies svētdien plkst.17.30.

Visas četras finālčetriniekā iekļuvušās komandas cīnās «Schenker» līgā.

Pērn Latvijas kausa finālspēlē «Biolars»/«Jelgava» četros setos pieveica RTU/«Robežsardze» vienību.