15.12.2013. 20:24
Šovakar sporta namā "Daugava" "Biolars/Jelgava" un "RTU/Robežsardze" aizvadīja Latvijas kausa izcīņas finālmaču. Četru setu cīņā pārāki izrādījās Jurija Deveikus vadītie jelgavnieki, kas uzvarēja ar 3-1 (25:18, 20:25, 25:22, 25:22). Uzvarētāju rindās lielisku spēli aizvadīja Ansis Medenis, kura kontā 33 punkti.

Spēles sākumā rezultāts auga līdzīgi, tomēr, tuvojoties seta vidum, jelgavniekiem izdevās trīs punktu izrāviens (10:7). Raimonda Vildes vadītie "RTU/Robežsardzes" volejbolisti atlikušajā pirmā seta laikā pretinieku pārsvaru sadeldēt nespēja un piekāpās ar 18:25.

Jelgavnieki pārliecinoši sāka arī otro setu, jau startā veicot 5:1 izrāvienu. Līdz tehniskajam pārtraukumam rīdzinieki prata nedaudz pietuvoties (4:8), tomēr pilnībā apmierināti 'RTU/Robežsardzes" volejbolisti nevarēja justies.

Pateicoties sekmīgām servēm un labai darbībai aizsardzībā, rīdzinieki turpināja uzņemto tempu un seta vidusdaļā spēja izlīdzināt rezultātu (14:14). Jelgavniekiem nelīdzēja arī Jurija Deveikus paņemtais pārtraukums, pēc kura RTU izvirzījās vadībā un spēja uzvarēt otro setu (25:20), lielā mērā pateicoties spēcīgām servēm.

Trešais sets izvērtās krietni sīvāks, nevienam no sāncenšiem lielākoties nespējot atrauties tālāk par divu punktu pārsvaru. Vēl seta izskaņā rezultāts bija neizšķirts (19:19), tomēr izšķirošajos mirkļos veiksmīgāki bija jelgavnieki, uzvarot ar 25:22.

Ceturtā seta sākumā, pateicoties Edgara Baika sekmīgai darbībai blokā, jelgavnieki spēja iegūt trīs punktu vadību (5:2). Turpinājums gan šim veiksmīgajam sākumam nesekoja, jo "Biolara" volejbolistiem pamatīgas grūtības sagādāja Toma Vanaga serves – "RTU/Robežsardze" ātri izlīdzināja rezultātu un izvirzījās vadībā (9:7).

Rīdzinieki spēja pat iegūt piecu punktu pārsvaru (16:11), tomēr Jelgavas pilsētas volejbolisti prata soli pa solim pietuvoties un izlīdzināt rezultātu (19:19). Pēdējās izspēlēs, tāpat kā lielākoties visā spēlē kopumā, iniciatīvu jelgavnieku uzbrukumos Ansis Medenis, un "Biolars/Jelgava" uzvarēja ceturto setu ar 25:22 un visu maču ar 3:1.

"RTU/Robežsardze" – "Biolars/Jelgava" 1:3 (18:25, 25:20, 22:25, 22:25)

"RTU/Robežsardze": Točs 16, Vanags 13, Jirgensons 10, Celitāns 9, Liepiņš 8, Sukočevs 6, Zavorotnijs 3, Ivanovs, Avdejevs.

"Biolars/Jelgava": Medenis 33, Baiks 10, Ozoliņš 10, Baburovs 8, Aukmanis 3, Cimoška 3, Leitis 1, Voronko 1, Štāls, Andilevko.