18.10.2015. 15:59
Latvijas basketbolisti svētdien, 18. oktobrī, sacenšas Spānijā, Turcijā, Vācijā, Lietuvā un Rumānijā. Dairis Bertāns guva astoņus punktus, bet "Bilbao Basket" trešās un ceturtās ceturtdaļas mijā ielaida 25 bezatbildes punktus pret Anžeja Pasečņika pārstāvēto "Gran Canaria" vienību.

“Bilbao Basket” (1-1) mājas spēlē zaudēja Aito Garsijas Renesesa trenētajai “Gran Canaria” vienībai (2-0) ar rezultātu 59:85 (14:13, 19:23, 16:21, 10:28). “Vīri melnā” nedēļu pabeidza bez uzvarām, jo piedzīvoja zaudējumu arī Eirokausa spēlē, savukārt salinieki soļo bez zaudējumiem.

Cīņas liktenis tika izšķirts starp 27. un 35. minūti, kad Sito Alonso vīri ielaida 25 punktus pēc kārtas. Rezultāts no spraigā 49:51 izauga līdz bezcerīgajam 49:76 (-27). Īsi pirms cīņas beigām viesu pārsvars divreiz sasniedza arī 29 punktu atzīmi – 52:81 un 55:84.

Dairis Bertāns otrā puslaika sākumā izcēlās ar sešiem punktiem, tobrīd samazinot starpību no sešiem līdz diviem punktiem (44:46), taču galotnē viņa tālmetieni bija neprecīzi. Aizsargs 21:19 minūtēs guva astoņus punktus (2p 2/2, 3p 1/5, 1p 1/2), izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, saņēma vienu personisko piezīmi, izprovocēja četrus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 7.

“Gran Canaria” centra spēlētājs Anžejs Pasečņiks tika pieteikts spēlei, taču laukumā neizgāja. Saspēles vadītājs Olivers izcēlās ar 17 punktiem, savukārt viņa kolēģis Pangoss pievienoja 14 punktus.

Rīt “Bilbao Basket” dosies uz Vācijas pilsētu Bonnu, lai tiktos ar “Telekom Baskets”. Salinieki pēc atgriešanās mājās gatavosies cīņai pret citu Bundeslīgas klubu “MHP Riesen Ludwigsburg”.

Dāvja Bertāna, Rinalda Mālmaņa un Artūra Kuruca pārstāvētais Vitorijas klubs “Baskonia” (2-0) savā laukumā pārspēja Santjago de Kompostelas vienību “Obradoiro” (1-1) ar 82:75 (20:15, 21:28, 15:19, 26:13). Kristjans Kangurs 10:38 minūtēs guva divus punktus.