16.01.2014. 20:14
Astoņsimt tūkstoši eiro varētu būt pietiekama summa, lai atrisinātu pašreizējo "Bilbao Basket" finanšu krīzi un nomaksātu parādus spēlētājiem, trešdien, 15. janvārī, tikšanās laikā ar žurnālistiem paziņoja basketbola kluba vadība. Daira Bertāna aģents Artūrs Kalnītis sarunā ar Sportacentrs.com apliecināja, ka saistību neizpildes gadījumā spēlētājs pirmdien, 20. janvārī, varētu noslēgt līgumu ar citu klubu.

Bilbao stāvoklis nav spīdošs. Janvāra vidū klubs zaudēja izredzes spēlēt prestižajā Karaļa kausa izcīņā, kur piedalīsies astoņi labākie klubi ACB līgas pirmā apļa kopvērtējumā. Eiropas kausā “Bilbao Basket” tikai pēdējā brīdī kvalificējās “Last 32” turnīram, bet to visu pārmāc klubu skārusī finanšu krīze.

Problēmu saasina fakts, ka spēlētāju tirgū tuvojas pāreju laika beigas un basketbolisti saņem piedāvājumus no citiem klubiem. Apstākļos, kad Bilbao tuvojas bankrotam, vadība ir gatava pārdot kluba akcijas, taču tirgū šobrīd nav pircēju, vēsta interneta izdevums “El Desmarque Bizkaia”.

Daira Bertāna aģents Artūrs Kalnītis sarunā ar Sportacentrs.com atzina, ka gaidīs pavērsienu parādu lietā līdz pirmdienai, 20. janvārim. Ja pozitīvu signālu nebūs, Bertāns pāries uz citu klubu.

Kalnītis nekomentēja Serbijas medijos publicētās baumas par Bertāna iespējamo pāreju uz Belgradas "Partizan" jeb klubu, kura sastāvā atrodas aizsarga brālis Dāvis Bertāns. Jāpiebilst, ka Serbijas un Adrijas līgas čempioni sacenšas Eirolīgas "Top 16" turnīrā.

Latviešu aizsargs ir trešais rezultatīvākais Bilbao spēlētājs ACB līgā aiz Spānijas valstsvienības pārstāvjiem Aleksa Mumbru (13,4) un Hermana Gabriela (11,7). Bertāns 13 spēlēs vidēji 23 minūtēs, kas ir piektais lielākais spēles laiks, guvis 11,0 punktus, izcīnījis 1,6 atlēkušās bumbas, izdarījis 0,9 rezultatīvas piespēles un izprovocējis 2,4 piezīmes, kā arī nopelnījis piekto labāko lietderības koeficientu (7,8).

Eiropas kausa izcīņā Bertāns ir otrs rezultatīvākais vīrs Bilbao sastāvā aiz Hermana Gabriela, kurš vidēji guvis 12,5 punktus. Latvieša rēķinā 26:20 minūtēs ir 12,2 punkti, izcīnītas 1,6 bumbas zem groziem, izdarīta 1,1 piespēle un izprovocētas 3,2 piezīmes (otrais rādītājs komandā). Bertāns realizējis 43,8% divpunktu un 41,7% trīspunktu metienu.

Izmantotie resursi:Bilbao Basket entiende que con 800.000 euros...Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties