10.09.2014. 09:30
37 gadus vecais saspēles vadītājs Čonsijs Bilapss pavēstījis ASV medijiem, ka neplāno meklēt jaunu NBA komandu, tā vietā liekot punktu savai 17 sezonas ilgajai karjerai šajā līgā. Savukārt cits veterāns Šons Merions oficiāli apstiprināts Klīvlendas "Cavaliers" sastāvā.

"Ir laiks. Zinu, ka ir pienācis laiks," Čonsijs Bilapss pavēstījis "Yahoo! Sports". "Mans prāts un gars vēl ir stiprs, taču nevaru ignorēt faktu, ka neesmu bijis pilnībā vesels pēdējos trīs gadus. It kā jau varētu mēģināt vēlreiz, taču vienkārši nespēju vairs noturēties līmenī. Un ja reiz nevaru spēlēt tādā līmenī kā vēlos, tad saprotu, ka pienācis laiks aiziet."

Bilapss pēdējo trīs sezonu laikā aizvadījis tikai 61 spēli, un jūnijā Detroitas "Pistons" paziņoja, ka neizmantos komandas iespēju pagarināt līgumu uz nākamo sezonu. 2013./14. gadā Bilapss vidēji spēlē guva 3,8 punktus un izdarīja 2,2 rezultatīvas piespēles.

Viņa slavas gadi meklējami tieši "Pistons" vienībā, kurā viņš spēlēja no 2002. līdz 2008. gadam un aizveda līdz NBA čempionu titulam 2004. gadā. Bilapsa sniegums tika novērtēts ar finālsērijas MVP balvu: "Iegūt čempiontitulu bija svarīgākais sasniegums. Nemaz neizvirzīju tādu mērķi kļūt par MVP, tituls nozīmēja visu."

Bilapss ir spēlējis arī Bostonas, Toronto, Denveras, Minesotas un "Clippers" vienībās, kopumā aizvadot 1043 NBA spēles. Vidēji katrā gūti 15,2 punkti un izdarītas 5,4 rezultatīvas piespēles, turklāt viņš var lepoties ar lielisku soda metienu precizitāti (89,4%). Bilapss piecas reizes tika izraudīts Zvaigžņu spēlei.

Savukārt cits NBA veterāns Šons Merions vēl vismaz uz sezonu būs redzams augstākā līmeņa basketbolā - oficiāli apstiprināts noslēgtais līgums ar Klīvlendas "Cavaliers", kas paredz vienošanos uz vienu sezonu. 36 gadus vecais uzbrucējs, kurš izceļas ar savu īpatnējo metienu no distances, pēdējās piecas sezonas bija pavadījis Dalasas "Mavericks" sastāvā, bet līgas atzinību iekaroja kopā ar Stīvu Nešu Fīniksas "Suns".

"Cavaliers" ģenerālmenedžeris Deivids Grifins norādījis, ka Meriona pieredze un joprojām iespaidīgās spējas aizsardzībā ir nenovērtējams atspaids komandai, tiesa, viņam tiek paredzēta rezervista loma, vismaz regulārajā sezonā. Merions piedalījies 103 izslēgšanas spēlēs, un Grifins cer, ka viņš palīdzēs arī relatīvi jaunajai Klīvlendas komandai. Jāpiebilst, ka Merions ir viens no tikai četriem spēlētājiem, kuri karjeras laikā sakrājuši vismaz 17 000 punktus, 9000 atlēkušās bumbas, 1500 pārtvertas bumbas un 1000 blokus. To pašu spējuši tikai Akīms Olaidžuvans, Karls Melouns un Kevins Gārnets.

Ja par Merionu un Bilapsu nu ir skaidrība, tad Reja Alena liktenis vēl nav izlemts. Joprojām tiek izskatīta iespēja pievienoties Klīvlendai, taču savas amībijas nodemonstrējusi arī Čikāgas "Bulls". Ziņots, ka "Bulls" izteikusi piedāvājumu Alena aģentam, un, ņemot vērā Alena draudzību ar Tomu Tibodo un "Bulls" iespaidīgajiem starpsezonas papildinājumiem, šāds iznākums nemaz nebūtu tik liels pārsteigums.

Jau ziņojām, ka kvalifikācijas līgumu ar "Pistons" noslēdzis Gregs Monro, taču viņš notikumu atzīmējis ar divu spēļu diskvalifikācijas izpelnīšanos par automašīnas vadīšanu nepiemērotā stāvoklī. Monro jau publiski atvainojies, un komanda reaģējusi saprotoši, taču NBA tomēr lēmusi, ka pirmās divas sezonas spēles viņam būs jāizlaiž.

Izmantotie resursi:ESPN: The Worldwide Leader In SportsYahoo Sports – Sports News, Scores, Rumors,...OZO Daiļslidošanas klubs, SIA Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties