04.06.2015. 10:28
Bijušais Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Izpildkomitejas biedrs Čaks Bleizers atzinies kukuļņemšanā, nosakot 1998. un 2010.gada Pasaules kausa rīkotājus.Bijušais Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Bijušais Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) ģenerālsekretārs Bleizers no sava amata tika atstādināts 2013.gadā, tiekot apsūdzēts naudas līdzekļu izsaimniekošanā. FIFA vadībā viņš strādāja kopš 1996.gada.

Tomēr Bleizers trešdien atklāja, ka viņš un vairāki FIFA Izpildkomitejas locekļi esot ņēmuši kukuļus, lai noteiktu 1998. un 2010.gada Pasaules kausa finālturnīru rīkotājus. Šīs sacensības tolaik rīkoja attiecīgi Francija un Dienvidāfrikas Republika (DĀR).

Tiek vēstīts, ka tieši 70 gadus vecais Bleizers ir atslēgas figūra ASV varasiestāžu izmeklēšanā pret FIFA, kas ļāvis tām par korupciju aizturēt jau vairākas šīs organizācijas amatpersonas. Viņš šobrīd ārpus ieslodzījuma atrodas, pateicoties galvojumam, turklāt, lai izvairītos no smaga cietumsoda, amerikānis sarunās ar saviem FIFA kolēģiem piekrita nēsāt apslēptu mikrofonu un ierakstīt sarunas.

Trešdien publiskajos dokumentos neviens no apsūdzētajiem FIFA Izpildkomitejas locekļiem nav nosaukts vārdā, bet Bleizers atklāja, ka, nosakot 1998.gada Pasaules kausa rīkotājvalsti, kopā ar kolēģiem pieņēmis kukuli.

Toreiz Pasaules kauss notika Francijā, kas balsojumā apsteidza Maroku.

Tāpat Bleizers norādīja, ka kopā ar citiem FIFA Izpildkomitejas locekļiem pieņēmis kukuli, nosakot 2010.gada finālturnīra mājinieci. Šis Pasaules kauss notika DĀR, kas jau iepriekš izpelnījusies apsūdzības desmit miljonu dolāru (8,8 miljonu eiro) liela kukuļa došanā, lai tieši šī valsts kļūtu par prestižo sacensību rīkotāju.

Zīmīgi, ka arī šajā balsojumā DĀR apsteidza tieši Maroku.

Tieši saistībā ar 2010.gada finālturnīru par korupciju aizturētas vairākas FIFA amatpersonas, lai gan DĀR savu vainu kukuļdošanā kategoriski noliedz.

Bleizers arī atzinies, ka viņš un citi viņa kolēģi pieņēmuši kukuļus, lai piešķirtu 1996., 1998., 2000., 2002. un 2003.gada CONCACAF turnīra Gold Cup translēšanas un citas tiesības.

Pagājušajā nedēļā Šveicē pirms FIFA kongresa tika veikti vairāku amatpersonu aresti saistībā ar kukuļdošanu. Neskatoties uz skandālu, piektdien FIFA prezidenta amatā tika pārvēlēts Zeps Blaters, tomēr otrdien, skandālam pieņemoties spēkā, viņš paziņoja par gatavību atkāpties no amata.Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties