09.02.2017. 14:19

Lielbritānijas valdība aicinājusi FA modernizēt savu vadību un pieeju lietām, tai skaitā padarīt skaidrāku organizācijas tēlu un vairāk reprezentēt FA un visa veida licencētos futbolistus. Tāpat valdība uzskata, ka FA iekšienē jānotiek izmaiņām procesos, kā tiek pieņemti dažādi lēmumi. Anglijas futbola galvenajā organizācijā ir savs parlaments, kurā ir 122 dalībnieki, taču tikai astoņas no tām ir sievietes, bet tikai četri cilvēki no etniskajām minoritātēm. Turklāt lielāka daļa dalībnieku jau pārsniegusi 60 gadu vecumu.

Lielbritānijas sporta ministre Treisija Krauča brīdinājusi FA, ka gadījumā, ja organizācija un tās vadība netiks modernizēta, tai varētu nogriezt finansējumu līdz pat 40 miljoniem sterliņu mārciņu (ap 47 miljoniem eiro) apmērā. Gregs Daiks, kurš vadīja FA no 2013. līdz 2016. gadam, izteicies, ka viņu absolūti nepārsteigtu, ja FA jaunā vadība to neņems vērā un mēģinās palikt pie sev saprotamajām vērtībām.

"Anglijas futbola vecos vīrus nevajadzētu novērtēt par zemu. Viņi gadu garumā ir redzējuši ejam daudzus dažādus cilvēkus. Valdība tagad stāsta, ka, ja nesekos izmaiņas, FA varētu zaudēt naudu. Kas zina, viņi [FA vadība] ir pietiekami stulbi, lai tik un tā teiktu, ka cīnīsies pret šādām prasībām," sacīja Daiks, kurš bija viens no pieciem bijušajiem FA augsta līmeņa darbiniekiem, kas decembrī aicināja veikt izmaiņas organizācijā.

"Ir jānotiek radikālām izmaiņām. Organizācijā ir jāsāk strādāt jaunākiem cilvēkiem, vairāk sievietēm, etniskajām minoritātēm, futbola atbalstītājiem," turpināja Daiks, kuram pašam pavasarī apritēs jau 70 gadi. "Kultūras, mediju un sporta komiteja pēdējo gadu laikā iesniegusi divus aicinājumus veikt izmaiņas, bet abos gadījumos šie iesniegumi tika pilnībā ignorēti no šo veco vīru puses."

Daiks gan norādīja, ka viņa pēctecis priekšsēdētāja amatā Gregs Klārks cenšas ko darīt lietas labā, taču arī viņa mērs drīz varētu būt pilns: "Domāju, ka Gregs ar FA runā par to, ka gadījumā, ja organizācija nespēs sekot valdības norādījumiem, viņš amatā nepaliks. Tādā gadījumā viņi zaudēs vēl vienu priekšsēdētāju. Neesmu gan drošs, vai tas viņus uztrauc - gadu gaitā šo amatu atstājuši tik daudzi, ka viņiem droši vien vienalga".

Klārks ir ceturtais FA priekšsēdētājs pēdējo deviņu gadu laikā, lai gan pirms tam šajā amatā viens cilvēks nostrādājis ne tikai visus deviņus, bet pat vairāk nekā desmit gadus (protams, ar izņēmumiem). FA prezidents no 2008. gada ir Kembridžas hercogs Princis Viljamss.

Izmantotie resursi:BBCVertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties