03.06.2014. 10:20
Vācijas spēcīgākā futbola kluba Minhenes «Bayern» nu jau bijušais prezidents Uli Hēness pirmdien sāka trīs gadu un sešu mēnešu cietumsoda izciešanu, kas viņam tika piespriests par nodokļu nemaksāšanu.

62 gadus vecais Hēness līdz soda piespriešanai bija viens no ietekmīgākajiem cilvēkiem Vācijas futbolā. Viņš tika apsūdzēts par 3,5 miljonu eiro nesamaksāšanu nodokļos, slēpjot savus aktīvus nedeklarētā kontā Šveices bankā, lai izvairītos no aplikšanas ar nodokļiem.

Pirmdien Hēness ieradās Landsbergas cietumā pie Lehas, kur pavadīs ieslodzījuma termiņu.

Hēness tiesā atzina, ka slēpis naudu slepenā kontā Šveices bankā, lai varētu no 2003. līdz 2009.gadam aktīvi darboties vērtspapīru biržā. Dokumentu, ko viņš prokuratūrai iesniedza neilgi pirms prāvas sākuma, pārbaudē tika noskaidrots, ka viņš kopumā valstij ir parādā 27,2 miljonus eiro. Apsūdzētais pret tādu secinājumu neiebilda.

Hēnesa krāpšanos ar nodokļiem atklāja pirms gada, kad vilšanos par septiņdesmito gadu Vācijas valstsvienības spēlētāja rīcību pauda arī Vācijas kanclere Angela Merkele.

Pērn 17.janvārī Hēness pats atzinās nodokļu nemaksāšanā un samaksāja desmit miljonus eiro, tomēr tajā laikā lieta pret viņu jau izskatīja nodokļu inspektori, kā arī tai bija pievērsušies žurnālisti. Pēc tam pērn martā tika veikta kratīšana viņa villā, bet pats Hēness uz īsu laiku tika aizturēts, taču pēc tam atbrīvots pret piecu miljonu eiro lielu drošības naudu.

Pēc cietumsoda saņemšanas un soda nepārsūdzēšanas Hēness atkāpās no «Bayern» prezidenta amata.Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties