20.07.2016. 16:43

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

WADA aicināja SOK nepielaist Krievijas sportistus startam Rio, un olimpiskā komiteja izvērtē šādas rīcības iespēju. Lēmumu SOK plāno paziņot svētdien, tomēr Paunds uzskata, ka olimpiskā komiteja izvairās no stingriem soļiem.

"Lasot starp rindiņām, man rodas iespaids, ka SOK kaut kādu iemeslu dēļ ir ļoti atturīga, lai izvērtētu visas Krievijas komandas izslēgšanu [no olimpiskajām spēlēm]," intervijā BBC Radio 4 teica Paunds.

Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa ceturtdien paziņos, vai Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) aizliegums 68 Krievijas vieglatlētiem startēt Rio ir pamatots.

Paunds uzskata, ka pašlaik ir ļoti grūti noteikt, vai Krievijā ir no dopinga tīri atlēti, vai nē, jo valsts uzturētā dopinga sistēma met ēnu uz visiem. Taču WADA neatkarīgās komisijas ziņojums skaidri parādīja, ka dopings Krievijā ir plaši izplatīts, viņš piebilda.

"Būs grūti jebkuru pārliecināt, ka kāds no šīs [Krievijas] sistēmas, sasniedzot olimpiskās spēles, ir tīrs sportists," uzsvēra Paunds.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties