20.11.2014. 14:13
«Latvijas miljonāru Top 100» veidotāji sportistus Andri Biedriņu un Sandi Ozoliņu ierindojuši «savādo» miljonāru sarakstā.

  • Ozoliņš: Šobrīd man sporta nepietrūkst 2014. g. 21. jūlijs
  • Biedriņa pirmais treneris: Par Andra sasniegto ir jāpriecājas 2014. g. 9. aprīlis

Saraksta veidotāji - žurnālisti Lato Lapsa un Kristīne Jančevska, SIA «Baltic Screen», korporatīvo finanšu kompānija «Laika stars» un SIA «Lursoft» - norāda, ka «savādo» miljonāru sarakstā esošos cilvēkus Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā nav iespējams iekļaut, jo tajā obligāts priekšnoteikums ir publisko reģistru stingri uzrādītas īpašumtiesības. «Taču arī bez viņiem saraksts nebūtu pilnīgs, jo nevienam nav šaubu, ka šo cilvēku aktīvi, kaut atrodoties tā patālāk no publikas acīm, ir lēšami ne tikai dažos miljonos vien,» piebilst saraksta veidotāji.

Saistībā ar Biedriņu saraksta veidotāji atzīst, ka no Nacionālās basketbola asociācijas izkritušais, tomēr līdz šim bagātākais Latvijas sportists turpmāk gan vairs nesaņems līdz šim ierasto deviņu miljonu dolāru (septiņu miljonu eiro) ikgadējo honorāru. «Nav nekādu ziņu, ka Biedriņš būtu iesaistījies kādos biznesa vai sporta projektos, bet kaut kur jau šie miljoni ir un agri vai vēlu parādīsies,» apgalvo saraksta veidotāji.

Savukārt par Ozoliņu saraksta veidotāji saka, ka hokeju pametušais sportists gandrīz jau iestājās, taču pēdējā brīdī tomēr neiesaistījās neperspektīvajās Einara Repšes partijas aktivitātēs. Lai arī viņš ir meties jaunu uzņēmumu dibināšanā, sportā sapelnītie miljoni pagaidām nav publikas acu priekšā.

Tāpat kā iepriekšējā gadā «savādo» miljonāru sarakstā iekļauti Ventspils tranzīta biznesā iesaistītais Olafs Berķis, bijušais «Skonto grupas» īpašnieks Guntis Indriksons, bijušais «Bankas Baltija» saimnieks Aleksandrs Lavents, kā arī bijušais «Ventspils naftas» prezidents Jānis Blaževičs, bijušais «Itera Latvija» padomes priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Gulbis un uzņēmējs Arbi Indorbajevs.

Par «savādajiem» miljonāriem uzskatīti arī bijušais «Latvijas kuģniecības» prezidents Andris Kļaviņš, uzņēmēji Valentīns Kokalis, Vladimirs Solomatins, Oļegs Stepanovs, Pēteris Šmidre, Mamerts Vaivads, Rīgas brīvostas stividorkompānijas «Strek» 30% kapitāldaļu turētāja Tatjana Omeļčenko, AS «Rīgas dinamo» padomes priekšsēdētājs Juris Savickis un bijušais «Ventspils naftas» prezidents Igors Skoks.

Vietu «savādo» miljonāru sarakstā saglabājis bijušais AS «Liepājas metalurgs» akcionārs Sergejs Zaharjins. Saraksta veidotāji norāda, ka Zaharjins ir pazudis no publikas acīm, «taču zinoši ļaudis uzskata, ka mēs par viņu vēl dzirdēsim - jautājums tikai, vai aiz miljonu darījumiem būs iespējams saskatīt to patieso saimnieku».

Trešo gadu pēc kārtas Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksta pirmajās vietās ierindoti AS «ABLV Bank» īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, liecina žurnālistu Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas, korporatīvo finanšu kompānijas «Laika stars» un SIA «Lursoft» pētījums.

Fiļa bagātība gada laikā augusi par 64 miljoniem eiro, sasniedzot 299 miljonus eiro. Arī Berņa bagātība gada laikā augusi par 64 miljoniem eiro, sasniedzot 296 miljonus eiro.

Šogad trešo vietu saglabājis AS «Rietumu banka» lielākais īpašnieks Leonīds Esterkins, kura īpašumu kopvērtība gada laikā augusi par 114 miljoniem eiro, sasniedzot 256 miljonus eiro.

Ceturtajā vietā ierindots otrs lielākais «Rietumu bankas» līdzīpašnieks Arkādijs Suharenko, kura īpašumu vērtība gada laikā augusi par 58 miljoniem eiro, sasniedzot 131 miljonu eiro.

Savukārt piektajā vietā ierindojies kompānijas «Mikrotīkls» līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš, kura īpašumu vērtība gada laikā nav mainījusies un ir saglabājusies 80 miljonu eiro vērtībā.LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties