05.12.2013. 07:31
Nacionālajā basketbola asociācijā savu kārtējo zaudējumu piedzīvojusi Andra Biedriņa pārstāvētā Jūtas „Jazz”, kura samērā sīvā cīņā atzina līgas līderes Indianas „Pacers” pārākumu. Tikmēr Lemarkusa Oldridža iespaidīgais sniegums palīdzēja „Trail Blazers” pieveikt „Thunder”.

Jūtas „Jazz” un Indianas „Pacers” atrodas diametrāli pretējās pozīcijās turnīra tabulā, tiesa, maču veiksmīgāk uzsāka mājinieki „Jazz”, izraujoties vadībā 10:2. Spēles turpinājumā gan šādu sniegumu noturēt neizdevās, taču tik un tā vēl ceturtās ceturtdaļas sākumā „Jazz” bija vadībā (69:68).

Par nelaimi „Jazz”, mača beigās atvērās „Pacers” līderis Pols Džordžs, kurš 4.ceturtdaļā guva deviņus no saviem 19 punktiem, kā arī arvien grūtāk kļuva apspēlēt Indianas aizsardzību, kas noveda pie „Jazz” zaudējuma ar 86:95. „Pacers” šī bija pirmā uzvara Jūtā kopš 2005. gada un ar 17 panākumiem 19 spēlēs tā saglabā vadību līgā.

Latviešu centrs Andris Biedriņš laukumā devās trešās ceturtdaļas beigās, turklāt spēlēja kopā ar pamatcentru Enesu Kanteru. Nospēlētajās četrās minūtēs viņš savāca trīs atlēkušās bumbas, kā arī pieļāva vienu kļūdu, pārkāpjot noteikumus uzbrukumā. Viņa +/- rādītājs bija mīnus trīs, tiesa, nevienam no citiem „Jazz” rezervistiem tas nebija labāks.

Labu spēli aizvadīja Biedriņa konkurenti uz vietu sastāvā, proti, Kanters un Deriks Feivors, kuri katrs savāca double-double (attiecīgi 20+10 un 22+13). Savukārt „Pacers” rindās vismaz 10 punktus guva seši spēlētāji, bet astoņas rezultatīvas piespēles Deivida Vesta izpildījumā.

Rietumu konferences līderu divcīņā Lemarkuss Oldridžs pierādīja, ka Portlendas „Trail Blazers” nav nekāds sezonas sākuma gaisa burbulis, un ar 38 gūtiem punktiem palīdzēja Portlendai sīvā spēlē pieveikt Oklahomas „Thunder”. Svarīgu tālmetienu mača beigās iemeta arī Nikolā Batums, kamēr Kevins Durents, kurš spēlē guva 33 punktus, pēdējās minūtēs savus ne pārāk sagatavotos tālmetienus netrāpīja.

Par Denveras „Nuggets” uzvaru sērijas beigām parūpējusies Klīvlendas „Cavaliers”, kura mājās uzvarēja ar 98:88. Kairijs Ērvings guva 23 punktus, bet „Cavaliers” garie spēlētāji –Tompsons, Bainums, Varežau- trijatā savāca 41 atlēkušo bumbu, gandrīz tikpat, cik visa „Nuggets” kopā (43). Iespaidīgs sniegums arī „Pistons” jaunajam centram Andre Dramondam, kurš guvis 24 punktus un savācis 19 atlēkušās bumbas, un nodrošinājis NBA pēdējās vietas īpašnieces Milvoki „Bucks” kārtējo zaudējumu.

Atlantas „Hawks” uzvarā pār „Clippers”, kurā Pols Milsaps (25 punkti) diezgan pārliecinoši nodemonstrēja Bleika Grifina trūkumus aizsardzībā, Kails Korvers atkārtojis NBA rekordu – viņš realizējis vismaz vienu tālmetienu 89 spēlēs pēc kārtas. Savukārt pats par sevi rekords turpina būt Dirks Novickis, kura 21 punkts un aukstasinīgais sniegums mača izskaņā nodrošināja „Mavericks” uzvaru Ņūorleānā.