05.03.2012. 03:29
Kārtējo zaudējumu Nacionālās Basketbola asociācijas regulārajā sezonā piedzīvojusi Goldensteitas "Warriors", kas izbraukumā ar 75:83 piekāpās Toronto "Raptors". Viesu sastāvā tikai nepilnas septiņas minūtes nospēlēja Andris Biedriņš, kurš vairs nav "Warriors" sākumsastāva spēlētājs.

Dienā, kad "Warriors" īpašnieks Džo Leikobs savā sezonas ziņojumā citu starpā slavēja Ekpi Judo, par rezervistu kļuva Andris Biedriņš. Latviešu centra vārds sākotnēji bija atrodams Goldensteitas kluba pieteiktajā starta pieciniekā, taču spēli viņa vietā sāka Judo.

"Warriors" ceturto spēli pēc kārtas bija jāiztiek bez saspēles vadītāja Stefena Karija, kuru joprojām nomoka labās kājas savainojums. Karija vietā izgāja Dominiks Makgvairs.

"Warriors" otrā puslaika sākumā atradās šķietami drošā attālumā – 50:40. Kļūdas, pretinieku punkti pēc kļūdām un pašu neprecizitāte noveda pie tā, ka "Raptors" likvidēja deficītu. 3. ceturtdaļas beigās pēc Džerida Beilisa "alley-oop" iedankoja Demārs Derouzans, izvirzot Toronto vadībā ar 60:58. Viesi trešajā ceturtdaļā guva tikai 11 punktus.

Pēdējā ceturtdaļā lietas vērst uz labo pusi nebija lemts. Monta Eliss pēc glābēja izskatījās tikai epizodiski. Neits Robinsons pārāk bieži kļūdījās, un "Warriors" bija spiesta atzīt sakāvi ar 75:83.

Deividam Lī 22+10, Elisa kontā 20 punkti. Judo 32 minūtēs guva septiņus punktus un savāca trīs atlēkušās bumbas, kā arī četras piezīmes. "Warriors" cīņu par atlēkušajām bumbām zaudēja ar 41:51. Uzvarētāju rindās 25 punkti Derouzanam.

"Warriors" bija uzvarējusi pēdējās piecas spēles pret "Raptors". Kanādas komandai pēdējā uzvara bija 2008. gada novembrī. Šodien abas komandas nospēlēja neierasti mazrezultatīvi – pēdējās deviņās šo komandu tikšanās reizēs abas vienības guva vismaz 100 punktus.

Šodien "kareivji" guva tikai 75 punktus, kas ir sezonas antirekords. Iepriekšējais sliktākais rādītājs tika fiksēts 28. februārī Indiānā, kur "Warriors" guva tikai 78 punktus.

Goldensteita (14-20) ieņem 13. vietu Rietumu konferencē. Nākamais mačs "Warriors" pirmdien Vašingtonā pret "Wizards" (8-28).

Andris Biedriņš spēlē iesaistījās 2. ceturtdaļā un nospēlēja šī spēles nogriežņa pirmās sešas ar asti minūtes. Latviešu centrs ātri savāca divas piezīmes, taču noņemts netika. Drīz vien Andris uzbruka grozam, dodoties caurgājienā. Noteikumus pārkāpa cits Baltijas valstu pārstāvis Lins Kleiza. Abi soda metieni, protams, bija neprecīzi.

Kā vēlāk izrādījās, vēlreiz laukumā Biedriņš neizgāja. Viņam šodien nospēlēta 6:41 minūte (sezonas antirekords). Šajā laikā Biedriņš paspēja savākt 2 piezīmes, 1 atlēkušo bumbu un aizmest garām divus soda metienus.

Trešo spēli pēc kārtas aizvadot bez Krisa Boša, Maiami "Heat" ar 83:93 izbraukumā piekāpās Losandželosas "Lakers". Boša zaudējums bija jūtams groza apakšā, kur "Lakers" dominēja, pateicoties Endrjū Bainamam un Pau Gasolam. Atšķirībā no iepriekšējām divām spēlēm, Boša vietu starta pieciniekā ieņēma Judonis Haslems, nevis Šeins Batiē. Arī šāds variants Floridas komandai nelīdzēja.

"Lakers" rindās 33 punkti, no tiem 18 jau pirmajā ceturtdaļā, Kobī Braienta kontā. Bainamam un Gasolam pa "double double" – 16+13 un 11+10, bet ar 17 punktiem pārsteidza Meta Pasaules Miers. Zaudētāju sastāvā 25 punkti un 13 atlēkušās bumbas Lebronam Džeimsam, bet Dveins Veids guva 16 punktus un savāca sešas piezīmes, spēli piespiedu kārtā beidzot 5:14 minūtes pirms tās beigām.

"Heat" komandā neviens basketbolists sešas piezīmes spēlē nebija savācis jau 89 mačus pēc kārtas. Savukārt Veidam pēdējo reizi piezīmju norma sasniegta bija 2008. gadā, kopš tā laika bez sešām piezīmēm iztiekot 258 spēles.

"Lakers" bilance savā laukumā: 17-2. Zaudēts tikai pret "Bulls" un "Pacers". "Lakers" (23-14) ieņem 3. vietu Rietumu konferencē, bet "Heat" ar 28-9 rādītāju ir 2. vietā Austrumu konferencē.

Pamatīgi noārdījies "Nets" saspēles vadītājs Derons Viljamss, kurš uzvarā pret pastarīti "Bobcats" (104:101) guva trakus 57(!) punktus jeb vairāk nekā pusi no savas komandas iespētā.

Viljamss realizēja 21/21 soda metieniem, bet no spēles iemeta 16/29. Viljamsam vairāki karjeras rekordi – gan gūtajos punktos (iepriekšējais rekords bija 42 pret "Thunder"), gan izmestajos metienos no spēles, tāpat arī izmestajos un realizētajos soda metienos.