16.01.2014. 08:45
Ceturtdien jau 13.spēli pēc kārtas NBA kluba Jūtas Jazz rezervē palika latviešu centrs Andris Biedriņš, bet komanda viesos ar 105:109 cienīgi piekāpās līgas pagājušās sezonas finālistiem Sanantonio Spurs.

Līdz pat otrās ceturtdaļas izskaņai rezultāts auga visai līdzīgi un vēl aptuveni piecas minūtes pirms puslaika pārtraukuma ar 38:36 vadībā bija Jazz. Atlikušajās minūtēs sekmīgāk nospēlēja laukuma saimnieki, izvirzoties vadībā ar 50:45. Kā vēlāk izrādījās, Jazz šajā spēlē vairs nebija pa spēkam nokļūt priekšā - Spurs stabili audzēja pārsvaru (vienubrīd pat +18) un droši kontrolēja cīņas gaitu līdz pat pēdējām minūtēm. Kad 4,9 sekundes līdz cīņas beigām pēc diviem precīziem Treja Burka tālmetieniem Jazz pietuvojās līz 105:107, veiksme tomēr uzsmaidīja laukuma saimniekiem Spurs - Marko Belinelli ar diviem soda metieniem pielika cīņai punktu - 109:105.

Uzvarētājiem 25 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles Tonijam Pārkeram, bet vēl pieci basketbolisti sameta 10-15 punktus. Tikmēr Jazz rindās 25 punkti un 11 atlēkušās Enesam Kanteram, 20 iemeta Aleks Burkss, bet 19 punkti un 12 atlēkušās Derikam Feivorsam.

Spurs komandai tā bija sestā uzvara pēc kārtas un klubs ar bilanci 31-8 ir Rietumu konferences līderi, kā arī otri sekmīgākie līgā. Tikmēr Jazz (13-27) ieņem pēdējo vietu šajā pašā konferencē, bet NBA 30 klubu konkurencē apsteidz vien divas citas vienības.

Atgādināsim, ka Biedriņam, kurš uz Jūtas komandu pārcēlās šovasar maiņas rezultātā no Goldensteitas Warriors, šis ir pēdējais iespaidīgā daudzmiljonu līguma gads. Šosezon latvietis nopelna deviņus miljonus ASV dolāru (aptuveni 6,6 miljoni eiro). Laukumā viņš devies vien sešos mačos, vidēji gūstot 0,5 punktus un izcīnot 2,8 atlēkušās bumbas.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048