11.12.2012. 06:11

Nacionālajā Basketbola asociācijā šonakt tika aizvadītas sešas spēles. Goldensteitas "Warriors" spēja uzvarēt Šarlotes "Bobcats" ar rezultātu 104:96. Citā NBA spēlē aizraujošo dueli sarīkoja divas Teksasas vienības - "Spurs" un "Rockets", kuru spēle noslēdzās papildlaikā.

Goldensteitas „Warriors” komanda, kas atrodas savas septiņu izbraukuma spēļu sērijas vidū, šodien viesojās Šarlotē, spēkojoties ar Maiklam Džordanam piederošo „Bobcats” vienību. „Bobcats”, kas pagājušajā sezonā spēja gūt tikai septiņas uzvaras, tik daudz spējusi izcīnīt jau šīs sezonas novembra laikā. Tiesa, šobrīd „Bobcats” bija zaudējuši tieši septiņās spēlēs pēc kārtas.

„Warriors” spēli uzsāka ar tik rezultatīvu basketbolu kā Dona Nelsona laikos, realizējot 13 no pirmajiem 16 metieniem, turklāt vairums no tiem sekoja pēc ātrām piespēlēm zem groza, kas ļāva ar efektīviem bumbas triecieniem grozā izcelties Deividam Lī un Festusam Ezili. Protams, turpinājumā „Warriors” precizitāte metienos no spēles nedaudz kritās, taču pirmajā ceturtdaļā joprojām bija ļoti augsta (77%) un bija iegūts vērā ņemams pārsvars 38:23.

Andris Biedriņš laukumā devās spēles astotajā minūtē, un jau pirmajā pretinieku uzbrukumā bloķēja Brendana Hejvuda metienu. Pēc minūtes Hejvuds grozam centās uzbrukt vēlreiz, taču Biedriņš arī šoreiz spēja viņa patraucēt pietiekami, lai metiens būtu neprecīzs. Pusminūti pirms ceturtdaļas beigām Biedriņš tika nomainīts. Sev atvēlētajās trīs minūtēs Biedriņš bija savācis divas atlēkušās bumbas no sešām iespējamajām. Latviešu centrs devās laukumā arī otrās ceturtdaļas sākumā, taču šajās trijās minūtēs ar ierakstiem statistikas ailēs neizcēlās. Spēles turpinājumā komandas treneris izvēlējās laukumā sūtīt citus spēlētājus, un Biedriņš vairāk laukumā nedevās.

Kopumā otrajā ceturtdaļā „Warriors” bija tālu no spēles sākuma precizitātes, taču spēja savu pārsvaru palielināt līdz 58:40, jo „Bobcats” no tās bija vēl tālāk, pirmajā puslaikā realizējot tikai 31% savu uzbrukuma mēģinājumu. Trešajā ceturtdaļā nekas pārāk nemainījās, un, pēdējā sekundē Džaretam Džekam pārķerot bumbu un uzreiz realizējot metienu, rezultāts kļuva 93:74.

Spēles beigās gan „Warriors” basketbolisti manāmi atslāba un deva iespēju pretiniekiem pietuvoties, taču tuvāk par sešiem punktiem „Bobcats” netika, un Goldensteita izcīnīja savu ceturto uzvaru pēc kārtas ar rezultātu 104:96. Stefans Karijs, spēlējot savā dzimtajā pilsētā un klātesot spēlētāja ģimenei, guva 27 punktus, atdeva septiņas rezultatīvas piespēles un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, kā arī sapelnīja piecas piezīmes pret atlētisko „Bobcats” saspēles vadītāju Kembu Valkeru. Cits „Warriors” spēlētājs Deivids Lī guva 25 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, gūstot savu kārtējo „double-double”. Zaudētāju sastāvā 24 punktus guva Kemba Valkers.

Goldensteitas „Warriors” savu izbraukuma spēļu sēriju turpinās naktī uz 13. decembri pret Miami „Heat”, kuri šodien savās mājās ne pārāk viesmīlīgi uzņēma Atlantas „Hawks”.

Līdzīgi kā „Warriors” arī Miami „Heat” vienība spēli spēja iesākt, ļoti precīzi izpildot savus metienus. Pirmajās astoņpadsmit minūtēs „Heat” realizēja 68% metienu, taču atšķirība no spēles Šarlotē bija tā, ka „Heat” bija spējuši izvirzīties tikai viena punkta vadībā (42:41). Atlantas „Hawks”, kuri bija uzvarējuši deviņās no pēdējām desmit spēlēm, spēja turēties līdzi „Heat” līdz pat trešās ceturtdaļas vidum, kad Miami ar Dveina Veida palīdzību ieguva vienpadsmit punktu vadību. Dveins Veids šajā spēlē meta ar apskaužamu precizitāti, trāpot 11 no 13 saviem metieniem.

„Hawks”, protams, centās atspēlēties, pietuvojās līdz pat astoņiem punktiem un nākošajā uzbrukumā Lū Viljams bija precīzs caurgājienā, taču viņam tika fiksēts sods uzbrukumā. Pāris sekundes vēlāk Noriss Kouls un Dveins Veids atjaunoja 12 punktu pārsvaru savai komandai, kuru izdevās arī noturēt līdz spēles beigu sirēnai – 101:92. Interesanti, ka pirms šīs spēles „Hawks” bija vienīgā komanda NBA, kas šosezon nebija ļāvusi saviem pretiniekiem uzbrukt ar labāku precizitāti par 50%, taču nu „Heat” realizēja 58% savu metienu. Tiesa, „Heat” soda metienu precizitāte bija tikai nedaudz labāka – 63% (14 no 22).

Lebrons Džeims šajā spēlē guva 27 punktus, bet Dveins Veids pievienoja 26. Savukārt „Hawks” sastāvā 20 punkti un 11 atlēkušās bumbas Ala Horforda kontā.

Savu otro dueli pret Teksasas kaimiņiem izspēlēja Hjūstonas „Rockets” vienība. Ja pāris dienas iepriekš žilbināja Džeimsa Hārdena un „Mavericks” O. Dž. Mejo divcīņa, tad šoreiz „Rockets” bija jāiztiek bez Hārdena, kurš pirms spēles savainoja savu potīti, bet Mejo vietā Hjūstonas pilsētā viesojās Sanantonio „Spurs” vienība.

Līgas piektā rezultatīvākā spēlētāja Hārdena prombūtne gan netraucēja „Rockets” vienībai gūt 63 punktus jau pirmajā puslaikā, taču „Spurs” guva par vienu vairāk. Piezīmes gan ātri sakrāja "Spurs" centri - Dankans un Spliters, tādēļ „Rockets” centrs, turks Omers Ašiks bija izmetis veselus 12 soda metienus, trāpot 10.

Otrajā puslaikā komandas nemaz netaisījās piebremzēt un grozā meta vienu tālmetienu pēc otra. „Spurs” visā spēlē realizēja 14 tālmetienus, bet „Rockets” – 16. Turklāt lielisku šovu publikai pasniedza Džeremijs Lins, ar kura palīdzību „Rockets” spēja panākt deviņu punktu pārsvaru ceturtajā ceturtdaļā. „Spurs” gan nebija no tām komandām, kas gatava padoties, un rezultātu izlīdzināja 120:120. Abu komandu pēdējie uzbrukumi bija nesekmīgi – Džeremiju Linu no dribla atbruņoja Denijs Grīns, bet Tima Dankanu caurgājienu apturēja Karloss Delfino.

Papildlaikā pieci „Spurs” spēlētāji guva punktus un uzvarēja ar 134:126. Uzvarētāju sastāvā ar savas NBA karjeras pirmo „triple-double” izcēlās Tonijs Pārkers – 27 punkti, 12 atlēkušās bumbas, 12 rezultatīvas piespēles. Viņa pretspēlētājs Džeremijs Lins gan arī nevar kautrēties par savu statistiku – 38 punkti, septiņas rezultatīvas piespēles un pa divām pārķertām bumbām un blokiem. Sanantonio vienībā rezultatīvākais gan bija Gerijs Nīls ar 29 punktiem, no kuriem 21 nāca no tālās distances.

Dalasas „Mavericks” savās mājās bez jebkādām problēmām pārspēja Sakramento „Kings” ar 119:96. Izšķirošais pārsvars tika iegūts jau pirmajā puslaikā, bet spēles otrajā daļā abas komandas plaši variēja ar sastāvu. Savukārt Filadelfijas „76ers” ne bez grūtībām pieveica Detroitas „Pistons”. 25 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles savāca Drū Holidejs.

Iespējams, ka Losandželosas „Lakers” daudzajām problēmām vismaz uz rītdienu pievienosies vēl viena, jo Klīvlendas „Cavaliers” līderis Kairijs Ērvings varētu atgriezties no savainojuma jau rītdienas spēlē pret „Lakers”.