29.12.2012. 08:14

Nacionālajā Basketbola asociācijā (NBA) šajā naktī tika aizvadītas 12 spēles. Latviešu basketbolista Andra Biedriņa pārstāvētā komanda Goldensteitas "Warriors" izcīnīja uzvaru pār Filadelfijas "76ers", bet Biedriņs ierobežotā spēles laikā atkal izcēlās ar veiksmīgu darbību laukumā. Tikmēr Detroitas "Pistons" spēja pārspēt bez Dveina Veida spēlējošo Miami "Heat".

Pēc sava veiksmīgā snieguma iepriekšējā spēlē Andris Biedriņš un „Warriors” šonakt savās mājās uzņēma Filadelfijas „76ers” vienību, kura vēl tikai aizvakar bija pārspējusi „Warriors” konkurenti par ceturto vietu Rietumu konferencē – Memfisas „Grizzlies”.

Andris Biedriņš spēlē iesaistījās sestajā minūtē un jau pirmajā uzbrukumā izcīnīja atlēkušo bumbu, kuru uzreiz novirzīja Kleja Tompsona rokās, kurš bija pilnīgi brīvs uz tālmetienu līnijas. Andris palika laukumā arī otrās ceturtdaļas sākumā, kad „76ers” devās ātrajā uzbrukumā, un elegantu metienu centās izpildīt Niks Jangs, taču viņu ļoti pārliecinoši bloķēja Biedriņš, izpelnoties skatītāju ovācijas.

Tiesa, Biedriņš arī tika sodīts ar personisko piezīmi par nepareizi veidotu aizsegu un mirkli vēlāk arī par „76ers” caurgājiena apturēšanu, kas bija viņa jau ceturtā piezīme. Protams, viņa vietā laukumā pie rezultāta 30:30 devās Deivids Lī. „Warriors” ar viņa palīdzību izdevās pagriezt spēles gaitu savā virzienā un līdz puslaika noslēgumam izvirzīties vadībā ar 57:42.

Otrajā puslaikā „Warriors” treneris Marks Džeksons izvēlējās laukumā atkal sūtīt Biedriņu, kurš nepievīla, vairākkārt izcīnot atlēkušās bumbas un liekot „76ers” spēlētājiem netrāpīt savus metienus. Pēc Stefana Karija piespēles Biedriņš arī no groza apakšas guva divus punktus ar sodu, kuru pārliecinoši realizēja. Viņa gūtie punkti izvirzīja komandu 20 punktu vadībā, taču, Biedriņam un Lī atpūšoties, vairākas „76ers” pārtvertās bumbas un Džareta Džeka individuālie uzbrukumi grozam palīdzēja rezultāta starpībai samazināties līdz vairs tikai sešiem punktiem. Pašā ceturtdaļas noslēgumā „Warriors” aizsardzība pajuka uz visām pusēm, ļaujot Drū Holidejam viegli triekt bumbu grozā no augšas – 80:71.

„Warriors” spēle neko daudz neuzlabojās arī ceturtajā ceturtdaļā, un līdz pat spēles beigām „76ers” atradās rokas stiepiena (metiena grozā) attālumā, ko karstasinīgākie latviešu līdzjutēji noteikti skaidros ar Andra Biedriņa atrašanos uz rezervistu soliņa. Taču uzvaru „Warriors” tomēr izdevās noturēt -96:89. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Deivids Lī ar 25 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām, savukārt „76ers” sastāvā 21 punktu un 10 rezultatīvas piespēles statistikā ierakstīja Drū Holidejs.

Andris Biedriņš laukumā atradās 15 minūtes un guva trīs punktus, kā arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Viņš arī izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu pretienieku metienu un saņēma četras personiskās piezīmes.

Lai arī „Warriors” aizvadījuši ļoti veiksmīgu sezonas pirmo trešdaļu un šobrīd atrodas Rietumu konferences piektajā vietā, viņu īstais pārbaudījums sekos pāris nākamajās nedēļās, kad viena pēc otras sekos spēles pret „Celtics”, „Clippers”, „Grizzlies”, „Nuggets”, „Heat”, „Spurs”, atkal „Clippers” un „Thunder”. Ja Goldensteitas vienība spēs izdzīvot līdz janvāra vidum ar pozitīvu bilanci, „Warriors” komanda būs izdarījusi vēl nopietnāku pieteikumu sekmīgam startam izslēgšanas turnīrā.

Par nesportisku sitienu Šarlotes „Bobcats” spēlētājam Ramonam Sešonsam šo spēli izlaist bija spiests Miami zvaigzne Dveins Veids. NBA lēmums sodīt Veidu bija izsaucis nosodošu reakciju „Heat” komandā, kuri uzskatīja, ka sods ir piespriests nevietā. Nav grūti uzminēt, kādēļ radies šāds „Heat” viedoklis, jo bez Veida palīdzības Miami komandā neatradās nopietns palīgs Džeimsam un Bošam, un "Heat" piedzīvoja zaudējumu Detroitas „Pistons” vienībai, par spīti Lebrona Džeimsa 35 punktiem un sešām pārtvertajām bumbām.

Blakus Džeimsam tikai Kriss Bošs „Heat” sastāvā spēja gūt vairāk par desmit punktiem (28 punkti), kamēr spēles toni noteica „Pistons” rezervistu soliņš, kurš guva 54 punktus un uzbruka grozam ar 68% precizitāti metienos no spēles (26 no 38). Viens pats Vils Bainums guva 25 punktus un izdarīja 10 rezultatīvas piespēles, palīdzot komandai uzvarēt ar rezultātu 109:99, kas ir „Pistons” desmitā uzvara sezonā.

Pēc uzvaras pār „Lakers”, kurā sešus tālmetienus realizēja Korijs Brūvers, „Nuggets” turpināja veiksmīgi uzbrukt no tālās distances arī Dalasā. Šoreiz karsta roka izrādījās itālim Danilo Galinari, kurš pretinieku grozā sabēra 39 punktus. Īstajā brīdī viņam palīdzēt gatavs bija arī Andrē Iguodala (20 punkti), kurš apturēja jebkurus „Mavericks”mēģinājumus pārņemt vadību spēlē.

Šī bija šās sezonas pirmā mājas spēle Dirkam Novickim, kurš pamazām cenšas iejusties spēlē pēc ceļgala traumas sadziedēšanas. Taču vācieša klātbūtne nepalīdzēja „Mavericks” zem groziem, jo tur dominēja Kenets Farīds, kurš izcīnīja 19 atlēkušās bumbas (septiņas uzbrukumā). Dalasa zaudējusi jau piecās spēlēs pēc kārtas, un nekas spožs nerādās arī nākošajā spēlē, kuru nāksies aizvadīt pret Sanantonio „Spurs”, kuri vēl tikai nedēļu iepriekš sagrāva „Mavericks” ar 37 punktu pārsvaru.

Paši „Spurs” šonakt sameta 122 punktus Hjūstonas „Rockets” grozā, turklāt 84 no tiem guva „Spurs” trio – Pārkers, Dankans un Džinobili. "Rockets" nepalīdzēja arī sava līdera Džeimsa Hārdena 33 punkti.

Savukārt Losandželosas „Clippers”, pateicoties Krisa Pola sniegumam spēles beigās, spēja atspēlēties pret Jūtas „Jazz” un izcīnīt savu 16.(!) uzvaru pēc kārtas. Pols guva 29 punktus un viņa vadītā komanda ieņem pirmo vietu NBA turnīra tabulā.

Bez Karmelo Entonija Ņujorkas „Knicks” spēja atspēlēt 27 punktu deficītu pret Sakramento „Kings”, taču spēles pēdējā sekundē tālmetienu realizēja Džeimss Džonsons un atnesa uzvaru savai komandai.

Bet Losandželosas "Lakers" sev par nederīgu atzina Portlendas "Trail Blazers" izrādīto pretestību, kuru viegli pārspēja ar 104:87. Šī spēle bija ļoti svarīga, jo pašlaik abas komandas cīnās par astoto vietu Rietumu konferencē.

Izmantotie resursi:Nba.comEspn.com