01.12.2017. 20:27
Latvijas biatloniste Baiba Bendika piektdien Estešundā (Zviedrija) Pasaules kausa (PK) pirmā posma 7,5 kilometru sprinta sacensībās pieļāva divas kļūdas stāvus šaušanā, sacensības noslēdzot 66. vietā un netiekot pie iespējas svētdien startēt iedzīšanas distancē.

No iespējas svētdien startēt iedzīšanā, kur tika 60 labākās biatlonistes, Bendika atpalika deviņas sekundes.

Par sacensību uzvarētāju kļuva vāciete Denisa Hermane, kura individuāli guva ne tikai pirmo panākumu Pasaules kausa posmos karjerā, bet arī pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla šāda līmeņa sacensībās. Līdz šim vācietei labākais rezultāts bija divas 18.vietas iepriekšējā sezonā, kas arī tika gūtas sprintā.

Viņa distanci veica 19 minūtēs un 54,8 sekundēs, par 15,2 sekundēm pārspējot francūzieti Žistīnu Braisā, kamēr vēl par 4,4 sekundēm lēnāka bija ukrainiete Jūlija Džima, kura trešā bija arī trešdien aizvadītajā 15 kilometru individuālajā distancē.

Zīmīgi, ka 28 gadus vecā Hermane šaušanā pieļāva vienu kļūdu, kamēr četras tuvākās sekotājas, sacensības noslēdza bez soda apļiem.

Tikmēr Bendika uzvarētājai zaudēja divas minūtes un 20,1 sekundi. Viņa guļus šaušanā bija precīza, ieņemot 43. vietu, bet stāvus šaušanā latviete nopelnīja divus soda apļus, noslīdot uz 70.pozīciju.

Līdz finišam Bendika spēja pakāpties par četrām pozīcijām augstāk, tomēr no labākajām 60 dalībniecēm, kuras svētdien startēs iedzīšanā, viņa atpalika par 9,2 sekundēm.

Pirms tam trešdien Bendika tikai ar vienu nesašautu mērķi no 20 izcīnīja 29.vietu 15 kilometru individuālajā distancē, kas šajā disciplīnā ir viņas karjeras labākais sasniegums.

Pasaules kausa pirmais posms sākās svētdien, kad pāru stafetē uzvarēja Austrijas duets, bet 2x6+2x7,5 kilometru jauktajā stafetē pie panākuma tika Norvēģijas komanda, bet ceturtdien 20 kilometru individuālajā distancē kungiem valstsvienības līderis Andrejs Rastorgujevs izcīnīja augsto astoto vietu, kamēr Oskars Muižnieks bija 48.pozīcijā, bet Daumants Lūsa ierindojās 79.vietā.

Šī Pasaules kausa posma turpinājumā sestdien būs desmit kilometru sprints vīriem, bet svētdien norisināsies iedzīšana.

Bendika iepriekšējā sezonā vēl nenodrošināja ceļazīmi uz nākamā gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, līdz ar to viņa līdz 21.janvārim cīnīsies par iespēju piedalīties Olimpiādē.

Iepriekšējā sezonā Bendika kopvērtējumā ieņēma 70.vietu. Savus labākos rezultātus viņa sasniedza iedzīšanas sacensībās, kur divas reizes finišēja pirmajā trīsdesmitniekā - 25.vieta Rūpoldingā un 27.vieta Hohfilcenē.

Pasaules kausa posmos latvietei labākais rezultāts ir 2015./2016.gada sezonā sensacionāli izcīnītā piektā vieta sprinta sacensībās Kenmorā, Kanādā, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē.

Nākamais Pasaules kausa posms norisināsies Hohfilcenē, bet pirmais trimestris tiks noslēgts decembra vidū Francijā. Janvāri norisināsies vēl trīs posmi, 21.datumā noslēdzoties olimpiskajai kvalifikācijai, bet sezonas kulminācija būs februārī, kad Phjončhanā norisināsies Ziemas olimpiskās spēles. Pēc olimpiskajām spēlēm norisināsies vēl trīs posmi, sezonai noslēdzoties marta beigās ar etapu Tjumeņā.

Iepriekšējā sezonā Latvijas vīriem tika nodrošinātas divas vietas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, bet Bendikai par ceļazīmi uz Olimpiādi jācīnās vēl šajā sezonā.