13.01.2016. 22:06
Rūpoldingā (Vācija) ar 15 kilometru individuālo distanci sievietēm ceturtdien turpināsies Pasaules kausa izcīņas 5. posms biatlonā. Baiba Bendika distancē dosies ar 50. starta numuru. Sacensību sākums plkst. 15:15 pēc Latvijas laika.

Par biatlona klasikas pārliecinošu favorīti uzskatāma vāciete Laura Dālmeiere, kura turpina būt gan ļoti precīza šaušanā (guļus – 93%, stāvus - 95%), gan arī ātra distancē. Iepriekšējā posmā Dālmeiera uzvarēja iedzīšanā un masu startā, izcīnīja ceturto vietu sprintā, posmā šaušanā sasniedzot 48/50.

Par Dālmeieras galveno konkurenti uzskatāma Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā līdere Gabriela Soukalova (Čehija), kura iepriekšējā posmā vispirms piedzīvoja sāpīgu neveiksmi sprintā (uzvara zaudēta izkritušas nūjas dēļ), bet tad bez variantiem iedzīšanas pēdējā aplī zaudēja Dālmeierai.

Favorītu lokā arī Marija Dorēna Abēra (Francija) un Kaisa Mekereinena (Somija), kuru gan arvien pieviļ precizitāte šaušanā (guļus – 84%, stāvus – 77%). Iepriekšējā posmā teicamu ātrumu distancē sasniedza norvēģiete Tirila Ekhofa, kura iesaistīsies cīņā par uzvaru, ja beidzot izdosies sašaut 19/20. Sezonas pirmajā klasikā Estešundā uzvarēja Doroteja Vīrere (Itālija), kura būs viena no favorītēm arī Rūpoldingā.

Sacensības Rūpoldingā veselības problēmu dēļ izlaiž vāciete Franciska Proisa, kura būs vienīgā no kopvērtējuma Top30, kas nestartēs klasikā.

Baiba Bendika startēs 50. Pasaules kausa izcīņas 2. posmā Hohfilcenē (Austrija) Bendika sasniedza jaunu karjeras rekordu – 43. vieta sprintā, pirmoreiz kvalificējoties iedzīšanai. Bendikai šosezon šaušanā guļus 78% precizitāte, šaušanā stāvus 75%. Klasikā karjeras labākais rezultāts ir 79. vieta.

Sezonas pirmajā klasikā Latvijas biatlonisti pievīla precizitāte šaušanā – septiņas soda minūtes, kas deva vien 93. vietu. Iepriekšējā posmā, kas arī norisinājās Rūpoldingā, Bendikai pietrūka sešu sekunžu, lai otro reizi karjerā kvalificētos iedzīšanai (63. vieta).

Kopumā sacensībām pieteiktas 100 biatlonistes. Sacensību sākums plkst. 15:15 pēc Latvijas laika, tiešraide LTV7, Eurosport un internetā.

20 kilometru klasikā vīriešiem Andrejs Rastorgujevs ar piecām kļūdām šaušanā ieņēma 49. vietu un masu startā varēs startēt vien tad, ja no starta atteiksies vairāki biatlonisti.