25.03.2015. 22:17
Šajā nedēļas nogalē turpinājās Latvijas telpu futbola virslīgas un 1.līgas čempionātu spēles. BFC „Daugavpils” lieliski izmantoja sava laukuma priekšrocības, sīvā cīņā pārspējot „Raita-New Project/O”, garantējot sev vietu pusfinālā, kur spēkosies ar FK „VTO” Ventspils komandu.1.līgas čempionātā „Rīnūži Rīga” dramatiskā mača galotnē pārspēja TFK „Rēzekne” un zelta medaļu liktenis izšķirsies pēdējā kārtā, kur „Rīnūži Rīga” tiksies ar „SFS-Sportima”, kuri arī šajā kārtā izcīnīja uzvaru. Jāatzīmē, ka vienu kārtu līdz čempionāta beigām bronzas medaļas sev nodrošināja Kuldīgas FC „Nikers”.

Jevgēnija Simonova „tālšāvieni” garantē BFC „Daugavpils” vietu pusfinālā

22.martā, Daugavpilī, BFC „Daugavpils” 1/4 fināla izšķirošajā spēlē uzņēma „Raita-New Project/O”.Pirmajā puslaikā komandas spēlēja ļoti piesardzīgi, lieki neriskējot, jo katra kļūda šajā mačā bija zelta vērta. Līdz pārtraukumam tika gūti tikai vieni vārti, izspēlējot bumbu no auta ar spēcīgu sitienu vārtu augšējā stūrī no distances, rezultātu atklāja BFC „Daugavpils” spēlētājs Jevģēnijs Simonovs.Otrajā puslaikā jau sāka iezīmēties „Raita-New Project/O” pārsvars, kuri vairāk kontrolēja bumbu un izveidoja daudz bīstamu momentu. Spēles 27.minūtē, pēc viesu pozicionālā uzbrukuma, Edgars Rubenis palika nepiesegts BFC „Daugavpils” soda laukumā un ar otro mēģinājumu pārspēja Jevgēniju Nerugalu, panākot izlīdzinājumu.Pēc divām minūtēm „Raita-New Project/O” varēja izvirzīties vadībā, tomēr pēdējā brīdī Jevgēnijs Nerugals glāba savu komandu. Uzreiz pēc šīs epizodes, BFC „Daugavpils” aizskrēja pretuzbrukumā, kā rezultātā viesi pārkāpa noteikumus, ļaujot mājiniekiem izpildīt soda sitienu. BFC „Daugavpils” izspēlēja standartu pēc ierastās shēmas, kad sitiena pozīcijā nonāca Jevgēnijs Simonovs, kurš atkal sita spēcīgi, raidot bumbu zem vārtu pārliktņa un izvirzot savu komandu vadībā ar rezultātu 2-1.„Raita-New Project/O” izveidoja ļoti daudz bīstamu momentu, it īpaši divās epizodēs šķiet neticami neizlīdzinot mača rezultātu. Spēles beigu daļā „Raita-New Project/O” pārgāja uz spēli ar pieciem laukuma spēlētājiem. BFC „Daugavpils” parādīja stabilu sniegumu aizsardzībā, ļaujot viesiem tikai dažas reizes bīstami apdraudēt savus vārtus, noturot minimālu pārsvaru un svinot uzvaru ar rezultātu 2-1. Divus skaistus vārtus šajā spēlē guva BFC„Daugavpils” spēlētājs Jevģēnijs Simonovs. BFC „Daugavpils” pusfinālā spēkosies ar FK „VTO” Ventspils komandu.

FC„Nikers” pārspēj „Ošukalns/R”

21.martā, Kuldīgā, FC „Nikers” uzņēma šī gada 1.līgas čempionāta uzvarētājus „Ošukalns/R”. FC„Nikers” komanda ,uzvaras gadījumā un tiešo konkurentu punktu zaudējumiem, vārēja jau pēc šīs kārtas nodrošināt sev bronzas godalgas.Spēles rezultātu atklāja „Ošukalns/R”, kad Aigars Linģis precīzi noslēdza savas komandas uzbrukumu. Pēc šiem gūtajiem vārtiem „Ošukalns/R” bija tuvu tam, lai gūtu otros, tomēr rezultāts palika nemainīgs.Pirmajam puslaikam pārsniedzot ekvatoru, iniciatīva pamazām sāka pāriet FC „Nikers” rīcībā. Spēles 15.minūtē Gatis Rožkalns izgāja viens pret viens ar Daini Bali, pēdējam notriecot FC„Nikers” spēlētāju un saņemot pelnītu sarkano kartiņu, atstājot savu komandu mazākumā. Mājinieki ieguva tiesības uz bīstamu soda sitienu, tomēr to realizēt neizdevās.FC„Nikers” spēja izmantot viena cilvēka pārsvaru, kad pēc Gata Rožkalna sitiena, bumbu savos vārtos raidīja Dmitrijs Vonogs. FC „Nikers” neapstājās pie sasniegtā un jau nākamajā minūtē izvirzījās vadībā pēc Gata Rožkalna gūtajiem vārtiem. Tie bija arī pēdējie vārti pirmajā puslaikā, kas noslēdzās ar rezultātu 2-1 par labu FC „Nikers”.Otrā puslaika sākumā iniciatīva pārgāja pie „Ošukalns/R”, kuri vairāk uzbruka, savukārt FC„Nikers” spēlēja uz pretuzbrukumiem. Praktiski līdz puslaika vidum rezultāts nemainījās, tomēr spēles 29.minūte izvērtās šokējoša viesiem.FC„Nikers” izspēlēja stūra sitienu, un Gatis Rožkalns ar spēcīgu sitienu vārtu augšējā stūrī panāca rezultātu 3-1. Jau nākamajā uzbrukumā FC „Nikers” ieguva tiesības uz bīstamu soda sitienu pie soda laukuma robežas, izspēle nesanāca kā plānots, tomēr bumba atleca pie Gata Rožkalna, kura sitienu pielaboja Kaspars Rasmanis. „Ošukalns/R” treneris Aleksandrs Šmeļovs uzreiz paņēma minūtes pārtraukumu, tomēr tas nelīdzēja viesiem, jo uzreiz izspēlējot bumbu no laukuma centra, Guntars Rumbenieks „apzaga” pretspēlētāju un iedeva piespēli Kasparam Rasmanim, kuram raidīt bumbu tukšajos vārtos nesastādīja nekādas grūtības.Viesi pēc trim minūtēm, pateicoties Dmitrija Vonoga vārtiem, samazināja rezultāta starpību. Pēdējās mača minūtes „Ošukalns/R” spēlēja aktīvi un daudz uzbruka, kā arī pārbaudīja FC „Nikers” vārtu konstrukciju, tomēr līdz finālsvilpei rezultāts palika nemainīgs un FC „Nikers” svinēja uzvaru ar rezultātu 5-2. Šajā spēlē liels ieguldījums FC „Nikers” uzvarā Gatim Rožkalnam, kurš guva divus vārtus, kā arī divas reizes asistēja saviem partneriem. FC„Nikers” pēc šīs uzvaras gaidīja savu tiešo konkurentu TFK „Rēzekne” spēli pret FK „Rīnūži Rīga

„DSV Transport” pārliecinoši uzvar

22.martā 1.līgas čempionāta četru spēļu maratonu iesāka spēle starp komandām „DSV Transport” un „Rīgas Siltums” . Pirms šīs spēles abas komandas jau zināja savu galīgo izvietojumu turnīra tabulā, proti, „DSV Transport” garantēja septīto vietu, savukārt „Rīgas Siltums” astoto pozīciju turnīra tabulā.Pirmajā puslaikā komandas spēlēja diezgan lēnā tempā un pieļāva daudz kļūdu piespēlēs. Izskatījās tā, ka pirmajā puslaikā rezultāts netiks atklāts , tomēr „DSV Transport” kāpināja tempu un pēdējās divās minūtēs guva divus vārtusOtrajā puslaikā Valērijs Sačjoks guva vārtus un atjaunoja cerības „Rīgas Siltums” komandai, tomēr nākamo triju minūšu laikā „DSV Transport” trīs reizes lika kapitulēt „Rīgas Siltums” vārtsargam.Pēc šāda pavērsiena „DSV Transport” atslāba, ko lieliski izmantoja „Rīgas Siltums”, kad Viktors Josifovs minūtes laikā guva divus vārtus un rezultāts uz tablo vēstīja 3-5. „Rīgas Siltums”, gūstot iespēju uz labvēlīgu rezultātu, pārgāja uz spēli ar pieciem laukuma spēlētājiem. Lauzt spēles gaitu „siltumniekiem” tomēr neizdevās, jo „DSV Transport” līdz tiesnešu finālsvilpei spēja divas reizes raidīt bumbu tukšajos pretinieku vārtos. Jāatzīmē, ka vienus vārtus guva „DSV Transport” komandas vārtsargs Dmitrijs Stulpiņš. „DSV Transport” uzvar ar rezultātu 7-3 un uz pozitīvas „nots” noslēdz sezonu.

„Garāža” uzvar un saglabā teorētiskās iespējas uz „bronzu”

Nākamie laukumā devās „Garāža” un „TUC” komandas.Spēles rezultāts tika atklāts mača 11.minūtē, kad „TUC” neveiksmīgi veica maiņu un praktiski nevienam netraucēts Enis Belgasems izvirzīja vadībā „Garāža” vienību. Līdz puslaika beigām abām komandām bija lieliskas iespējas mainīt rezultātu uz tablo, tomēr vairāk vārti pirmajā puslaikā netika gūti.Otrā puslaika sākumā „Garāža” spēlētājs Toms Strazdiņš īsā laika periodā guva divus vārtus un panāca savai komandai komfortablu pārsvaru 3-0. Pēc piecām minūtēm viens no turnīra rezultatīvākajiem spēlētājiem Kristaps Vabolis („Garāžā”) guva savas komandas ceturtos vārtus. „TUC” nolēma pāriet uz spēli ar pieciem laukuma spēlētājiem un pēc pāris minūtēm Aleksejs Šroms ar lielisku tālsitienu samazināja rezultāta starpību,taču jau nākamajā uzbrukumā Kristaps Vabolis raidīja bumbu tukšajos „TUC” vārtos.„TUC” līdz mača beigām atspēlēja vienus vārtus, tomēr pietuvoties „Garāža” pārsvaram neizdevās. „Garāža” uzvar ar rezultātu 5-2 un turpina cīņu par bronzas godalgām.

„Rīnūži Rīga” trillerī izrauj uzvaru pār TFK „Rēzekne”

Pēc pāris stundu pauzes, laukumā devās „Rīnūži Rīga” un TFK „Rēzekne” komandas. Abām komandām šī bija nozīmīga spēle, jo „Rīnūži Rīga” cīnās par čempionāta titulu („Ošukalns/R” startē ārpus konkurences), savukārt TFK „Rēzekne”, lai saglabātu izredzes uz bronzas godalgām, šodien derēja tikai uzvara. Pirmā apļa cīņā, kura risinājās Rēzeknē, „Rīnūži Rīga” grūtā cīņā bija pārāki ar rezultātu 7-5.Spēle sākās ļoti aktīvi, abas komandas pirmajās minūtēs centās iegūt iniciatīvu, tomēr pirmajā puslaikā vairāk dominēja pretuzbrukuma futbols. Pirmie vārti tika gūti puslaika vidū, kad TFK „Rēzekne” komandu vadībā izvirzīja Vitālijs Aguls.Spēle gāja kā pa viļņiem, uzbrūkot vienai, tad otrai komandai. „Rīnūži Rīga” divas reizes nespēja raidīt bumbu TFK „Rēzekne” vārtos, savukārt viesi neizmantoja daudzus izgājienus „trīs pret divi”. Komandas spēlēja diezgan rupji, kā rezultātā pēdējās puslaika minūtēs abām komandām bija pieci pārkāpumi. Ritēja puslaika pēdējās sekundes, kad Arvils Barkāns ar spēcīgu sitienu panāca 2-0 rezultātu par labu viesiem.Otrajā puslaikā „Rīnūži Rīga” jau no pirmajām minūtēm sāka apdraudēt TFK „Rēzekne” vārtus. Šī uzbrūkošā taktika vainagojās ar panākumu jau puslaika otrajā minūtē, kad pēc lieliskas Emīla Muižnieka piespēles, viesu vārtsargu pārsteidza Rihards Ščogols. „Rīnūži Rīga” turpināja uzbrukumu un ātri guva otros vārtus , Andrejam Ņikitinam izlīdzinot spēles rezultātu. Komandas otrajā puslaikā spēlēja tikpat asi, kā pirmajā, kā rezultātā „Rīnūži Rīga” deva divas iespējas TFK „Rēzekne” izpildīt 10 m soda sitienus. Par laimi mājiniekiem abi šie sitieni netika realizēti.Spēle ritēja līdzīgi, abām komandām uzbrūkot, tomēr daudzās epizodēs lielisku sniegumu rādījaa bu komandu vārtsargi Artjoms Križanovskis un Artūrs Broks.Spēles 37. minūtē Arvils Barkāns ar spēcīgu sitienu izvirzīja vadībā TFK „Rēzekne”. Jāatzīmē, ka bumba, pa ceļam uz vārtiem, skāra kādu no „Rīnūži Rīga” aizsargiem, tādējādi nedaudz mainot lidojuma virzienu. „Rīnūži Rīga” uzreiz pārgāja uz spēli ar pieciem laukuma spēlētājiem, un vienu minūti līdz mača beigām Artjoms Naruševics izlīdzināja spēles rezultātu.Pēdējā mača minūte izvērtās trillera cienīga. „Rīnūži Rīga” vēl divas reizes pārkāpa noteikumus un TFK „Rēzekne” atkal devās izpildīt 10 m soda sitienus. Pirmajā reizē Artjoms Križanovskis atvairīja pretinieku sitienu, savukārt otrajā epizodē „Rīnūži Rīga” vārtus glāba pārliktnis.13 sekundes līdz mača beigām TFK „Rēzekne” pārkāpa noteikumus un „Rīnūži Rīga” devās izpildīt 10 m soda sitienu. Pie bumbas piegāja komandas kapteinis Deniss Bikovskis un ar spēcīgu sitienu, pirmo reizi šajā spēlē, izvirzīja savu komandu vadībā. Laika atspēlēties viesiem praktiski nebija un „Rīnūži Rīga” svinēja uzvaru ar rezultātu 4-3. Šajā spēlē abas komandas uzstādīja „rupjuma” rekordu, otrajā puslaikā pārkāpjot noteikumus 15 reizes, kopumā spēlē 25 pārkāpumi. Pateicoties šai uzvarai „Rīnūži Rīga” pietiks ar neizškirtu rezultātu spēlē pret „SFS-Sportima”, lai nodrošinātu sev zelta medaļas 1.līgas čempionātā. Jāatzīmē, ka šajā spēlē „Rīnūži Rīga” kļuva par otro komandu čempionātā, kas pārsniedza 100 vārtu robežu.

„SFS-Sportima” spēles otrajā puslaikā sagrāva „FREE”

Kārtas noslēdzošajā spēlē, spēkiem mērojās „FREE” un „SFS-Sportima” komandas. „FREE” komanda uz šo spēli bija ieradušies tikai piecu laukuma spēlētāju sastāvā, savukārt „SFS-Sportima” ierindā bija praktiski visi labākie.Spēles rezultātu atklāja „SFS-Sportima”, kad savus pirmos vārtus šajā sezonā guva Jegors Žabins. „SFS-Sportima” turpināja uzbrukumu, un spēles 12.minūtē rezultāts kļuva 3-0. „FREE” vienus vārtus atguva, kad pēc stūra sitiena izspēles, Aleksandrs Upenieks ar galvu raidīja bumbu „SFS-Sportima” vārtos. „SFS-Sportima” pateicoties Inga Makovska un Dmitrija Travkina vārtiem panāca 5-1.Līdz puslaika beigām palika trīs sekundes, „FREE” izspēlēja bumbu no laukuma centra un Pāvels Blizņuks ar spēcīgu sitienu lika kapitulēt Aleksandram Ļebedevam, tādējādi pirmajam puslaikam noslēdzoties ar „SFS-Sportima” pārsvaru 5-2.Otrā puslaika sākumā Aleksandrs Upenieks panāca cerīgo 3-5 rezultātu., tomēr „SFS-Sportima” nākamo triju minūšu laikā guva vēl trīs vārtus, panākot graujošu 8-3 rezultātu.Nākamajā minūtē Pāvels Blizņuks guva ceturtos „FREE” vārtus, tomēr šie izrādījās pēdējie „FREE” vārti šajā spēlē. „SFS-Sportima” līdz mača beigām guva vēl deviņus vārtus un izcīnīja graujošu uzvaru ar rezultātu 17-4, krietni uzlabojot savu vārtu attiecību turnīra tabulā. Šajā spēlē „SFS-Sportima” sastāvā ar „hattrick” atzīmējās uzreiz četri laukuma spēlētāji. „SFS-Sportima” arī uzstādīja čempionāta rekordu, proti, ar vārtu guvumiem atzīmējās visi protokolā ierakstītie laukuma spēlētāji. Zelta medaļu liktenis izškirsies savstarpējā spēlē pret „Rīnūži Rīga”, kur „SFS-Sportima” komandai der tikai uzvara.