12.05.2013. 22:15

Šodien Šegedā (Ungārija) Pasaules kausa 1.posma smaiļošanā un kanoe pēdējā dienā tika sadalīti 15 medaļu komplekti. Šodien no Latvijas sportistiem startēja vienīgi Krists Straume. 200 metru smaiļošanas C finālā Straume palika pēdējais, bet 500 metru smaiļošanas C finālā – sestais.

Smaiļošanas 500 metru A finālā dāmu četriniekiem uzvarēja Polijas kvartets Krukovska/Naja/Mikolajčika/Dzeņiševska, apsteidzot ungārietes Sabo/Kozāka/Kovāču/Fazekašu un baltkrievietes Hudzenku/Papoku/Ciškeviču/Grišinu.

Tādas pašas distances smaiļošanas vīru individuālajā sacensībā labākais bija austrālietis Kens Volless, kurš apsteidza ungāru Benču Domvāru un čehu Danielu Havelu.

Vīru kanoe individuālajā puskilometra distancē uzvarēja polis Marcins Gžibovskis, otrajā vietā atstājot krievu Iļju Štokalovu un ungāru Henriku Vasbanjai.

200 metru smaiļošanā vīru individuālās distances A finālā uzvarēja ekvadorietis Sezars de Sezars, apsteidzot britu Edvardu Makkīveru un poli Pjotru Sjemjonovski.

Kanoe 200 metru vīru individuālajā A finālā uzvarēja Ivans Štils no Krievijas, otrais palika lietuvietis Jevģēnijs Šuklins, bet trešais – krievs Nikolajs Lipkins.

Smaiļošanas 200 metru dāmu individuālās distances finālā triumfēja Liza Keringtone no Jaunzēlandes, aiz sevis atstājot polieti Karolīnu Naju un Natāliju Podoļskaju no Krievijas.

Kanoe 200 metru vīru duetu A finālā uzvarēja krievi Lipkins/Kovaļenko, otrie palika baltkrievi Rabčanka/Vaučetskis, un trešie – kubieši Roleksiss/Madrigals.

Dāmu divnieku sacensībās smaiļošanas 200 metru distancē labākās bija serbietes Moldovana/Moldovana, kuras bija ātrākas par Krievijas duetu Proskurinu/Lavrovu un portugālietēm Vaskonselošu/Portelu.

Kanoe sacensību dāmu individuālajā 200 metru distancē uzvarēja bulgāriete Stanilija Stamenova, otrā palika ungāriete Kinčo Takāča, bet trešā – Krievijas sportiste Marija Kazakova.

Smaiļošanas 500 metru finālā vīru divniekiem labākie bija serbi Boltičs/Dragosavļevičs, otrajā vietā atstājot slovākus Jankovecu/Tarru un trešajā – Portugāles duetu Pimentu/Silvu.

Analogā distancē kanoe divniekiem uzvaru svinēja krievi Štils/Tovkans, kuri apsteidza kubiešus Roleksisu/Madrigalu un čehus Radonu/Dvorāku.

Dāmu kanoe divniekiem puskilometru visātrāk veica ungārietes Takāča/Lakatoša, otrās palika krievietes Gaņina/Marasanova, bet trešās – ekvadorietes Frienda/Aveņjo.

Vīriešu individuālajā 5000 metru distancē kanoe airētājiem dubultuzvaru svinēja mājinieki. Pirmais bija Atilla Vajda, otrais – Tamašs Kišs, bet trešo vietu ieņēma slovāks Matejs Rušnāks.

Smaiļošanas piecus kilometrus dāmām visātrāk veica Luīza Souversa (Apvienotā Karaliste), apsteidzot jaunzēlandieti Teneali Hetoni un ungārieti Renātu Čaju.

Vīru smaiļošanas 5000 metru finālā uzvarēja baltkrievs Alehs Jurenija, otrais palika dānis Renē Houltens Poulsens, bet trešais – Argentīnas pārstāvis Daniels Dals Bo.

Izmantotais avots:Magyar Kajak-Kenu Szövetség

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222