07.10.2017. 17:46

Abas komandas sezonu sākušas vairāk vai mazāk ne tik sekmīgi, kā cerēts. Ja liepājnieki zaudēja pirmajā spēlē "VEF Rīga" basketbolistiem, bet Kristapa Valtera vadītie valmierieši paguvuši piedzīvot jau trīs zaudējumus. Abas komandas bija motivētas izcīnīt pirmo uzvaru, bet nelieli favorīti bija Liepājas komandas basketbolisti.

Spēle sākās ar abpusēji rezultatīviem uzbrukumiem, bet tad četru punktu pārsvaru izdevās iegūt liepājniekiem (8:4). Pēc četrām spēlētām minūtēm rezultāta starpība pieauga arī līdz pieciem punktiem, bet valmieriešus virs ūdens turēja Anrijs Miška. No viņa stafeti pārņēma Eduards Hāzners, kurš īsā laikā guva piecus punktus. "Betsafe/Liepāja" atjaunoja trīs punktu pārsvaru, bet pēdējais vārds bija Jānim Kaufmanim - 21:21.

Otro ceturtdaļu ar 6:0 izrāvienu sāka mājinieki, atkal nostādot viesus iedzinēju lomā. Lielāku pārsvaru liepājnieki nespēja iegūt, bet turējās vadībā. Valmieras komandā produktīvi spēlēja Kaufmanis, bet ar kopīgiem spēkiem mājiniekiem izdevās saglabāt nelielo pārsvaru. Arī puslaika izskaņā pēdējais vārds piederēja Kaufmanim, kurš ar diviem soda metieniem atjaunoja līdzsvaru uz tablo - 41:41.

Trešās ceturtdaļas sākumā lielāko izrāvienu mačā līdz tam veica "Valmiera/Ordo", izvirzoties vadībā ar 51:43. Ceturtdaļas vidū Kaufmanis pirmo reizi viesiem deva vairāk nekā 10 punktu pārsvaru, kamēr liepājnieku uzbrukums bija pamatīgi iestrēdzis. To atdzīvināja Rihards Bērziņš, ar vairākiem precīziem metieniem. "Betsafe/Liepāja" sadeldēja deficītu līdz trīs punktiem, bet pēdējās 10 sekundēs ar trīs punktiem atzīmējās Edmunds Elksnis - 64:58.

Ceturtajā ceturtdaļā par pirmo uzvaru šosezon cīņa turpinājās. Pirmos piecus punktus guva liepājnieki, bet "Valmiera/Ordo" vadības grožus neatdeva, ātri vien atjaunojot septiņu punktu pārsvaru. Arnis Ate un Toms Leimanis trāpīja tālmetienu, bet Kaufmanis atbildēja ar diviem. Trīs ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām valmierieši atradās vadībā ar deviņu punktu pārsvaru, bet tad Leimanis metās labot situāciju, viens pats veicot 8:0 izrāvienu un sadeldējot deficītu līdz minimumam (79:80). Spēles liktenis izšķīrās pēdējā minūtē, kas sākās ar neizšķirtu rezultātu 81:81. Pēc pus minūtes bumbu grozā no augšas trieca Kails Bendžamins, atkal nostādot valmieriešus iedzinēju lomā. Kaufmanis savu iespēju nerealizēja, bet arī Leimanis netrāpīja no tālās distances. Viesu rīcībā vēl bija pēdējās piecas sekundes, bet tās netika izmantotas lietderīgi, "Betsafe/Liepāja" basketbolistiem svinot uzvaru ar rezultātu 83:81.

Uzvarētāju labā 16 punktus guva un astoņas atlēkušās bumbas izcīnīja Kails Bendžamins, bet pa 14 punktiem Ģirtam Lazdānam un Rihardam Bērziņam. Valmieras komandas rindās ar 27 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Jānis Kaufmanis, bet 16 punkti un 11 atlēkušās bumbas Viktoram Iļjinam.

"Batsafe/Liepāja" - "Valmiera/Ordo" 83:81 (21:21, 20:20, 17:23, 25:17)

"Betsafe/Liepāja": Bendžamins 16 (8 ab), Lazdāns 14, Bērziņš 14, Leimanis 13, Brauns 8, Ate 7, Lasmanis 6 (5 rp), Krastiņš 5, Seņkāns, Vuciņš, Berķis."Valmiera/Ordo": Kaufmanis 27 (6 ab, 5 rp), Iļjins 16 (11 ab), Miška 15 (9 ab), Hāzners 9, Elksnis 8, Vīksne 2, Adiņš 2, Bērziņš 2, Jansons, Gersons.

Izmantoties resursi:Olybet Latvijas Basketbola līga | Latvijas...

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230