12.12.2017. 21:13

Spēles sākumā liepājnieki nonāca iedzinējos ar 0:4, divus metienus pēc kārtas iemeta Karls Lipss. Pēc tam viesiem bija jāaizmirst par punktu gūšanu gandrīz līdz ceturtdaļas beigām, kamēr liepājnieki iemeta 17 punktus pēc kārtas. Līdz pārtraukumam „Port of Parnu” basketbolisti iemeta vēl divus metienus, un pēc desmit nospēlētajam minūtēm rezultāts bija 17:8 liepājnieku labā.

Divu minūšu laikā pēc pārtraukuma „Betsafe/Liepāja” pārsvars sasniedza 11 punktus – 21:10, tomēr maziem solīšiem viesi to samazināja, un vienā brīdī bija pavisam tuvu, lai panāktu izlīdzinājumu – 2:38 minūtes līdz lielajam pārtraukumam Sims Posts iemeta kārtējo divu punktu metienu un rezultāts kļuva 31:29. Atlikušajā laikā mājinieki ar Riharda Bērziņa un Kaila Bendžamina pūlēm palielināja „Betsafe/Liepāja” pārsvaru līdz sešiem punktiem – 42:36.

Pirmajā ceturtdaļā nopelnītais deviņu punktu handikaps ļāva saglabāt vadību arī tad, kad trešā ceturtdaļa tika zaudēta ar trīs punktu starpību – 43 sekundes līdz pārtraukumam rezultāts bija vien 56:55, bet divi Krista Pīternieka precīzie soda metieni atkal nedaudz attālināja viesus no uzvaras.

Noslēdzošās desmit minūtēs pagāja saspringtā cīņā, tomēr viesiem tā arī neizdevās nevienu reizi izvirzīties vadībā. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām „Betsafe/Liepāja” bija vadībā ar 70:67, bet pēc izmantota minūtes pārtraukuma „Port of Parnu” pirmo reizi panāca izlīdzinājumu – 70:70. Liepājnieki gan spēja ātri atgūties, un Bendžamins kopā ar Kārli Lasmani panāca 74:70. Tad soda metieni – Posts iemet divus un 74:72, Toms Leimanis iemet divus un 76:72, bet mājinieki pārliecinoši aizvadīja pēdējās 22 sekundes un spēle noslēdzas ar 80:72.

Par rezultatīvāko liepājnieku rindās kļuva Kārlis Lasmanis ar 18 gūtajiem punktiem, savukārt Kails Bendžamins bija neapturams cīņā zem groziem – 15 izcīnītas bumbas. Viesu rindās rezultatīvākais bija Karls Lipss ar 20 punktiem. Pēc uzvaras „Betsafe/Liepāja” pakāpās uz piekto vietu A grupas turnīra tabulā.

Betsafe/Liepāja – Port of Parnu 80:72 (17:8; 25:28; 16:19; 22:17)Betsafe/Liepaja: Lasmanis 18, Leimanis 16, Bendžamins 16 (15 ab), Krastiņš 13, Bērziņš 6, Pīternieks 6, Ate 5Port of Parnu: Lips 20, Kirves 16, Post 15, Eichfuss 9,Raap 5, Sutt 3, Kask 2, Niits 2

Izmantotie avoti:Baltic Basketball League