10.12.2013. 16:34
Nacionālās hokeja līgas komisārs Gerijs Betmens līgas vadības sapulcē paziņojis, ka nākamajā sezonā tiks būtiski paaugstināti komandu pieejami līdzekļi spēlētāju algu apmaksai jeb tā sauktie „algu griesti”.

NHL padomes sēdē Gerijs Betmens atklājis, ka 2014./15. gada sezonā algu griesti varētu sasniegt apmēram 71 miljonu dolāru, kas būtu par apmēram 10% vairāk nekā šajā sezonā (64,3 miljoni). Iemesls šādai notikumu attīstībai ir NHL noslēgtais līgums ar Kanādas uzņēmumu „Roger Communications” par raidtiesību multimediju tiesībām Kanādas teritorijā. Tas ir vērienīgākais raidtiesību pārdošanas līgums NHL vēsturē – tā ilgums 12 gadi un kopējā vērtība gandrīz piecu miljardu ASV dolāru apmērā. Šis līgums tika oficiāli apstiprināts šajā pašā NHL padomes sanāksmē

Klubu ģenerālmenedžeri nav pārāk pārsteigti par jauno informāciju. „Mēs zinām, ka līga ir nodrošinājusi stabilu situāciju vismaz tuvāko astoņu gadu laikā,” saka „Predators” ģenerālmenedžeris Deivids Poils. „Līga virzās pareizajā virzienā, kas palīdzēs mums attīstīt savu biznesu vairākos veidos.”

„Vienmēr ir jauki, ja ir vairāk naudas nekā iepriekš,” atzīst „Canucks” ģenerālmenedžeris Maiks Džiliss. „Šīs pārmaiņas mūsu komandai sniegs lielāku elastību turpinot mūsu centienus iegūt Stenlija kausu.”Īpaši apmierināts bija „Penguins” pārstāvis Rejs Šīro, kuram nu būs daudz vieglāk pagarināt līgumus ar Bruku Orpiku un Jusi Jokinenu, kuru līgumi beidzas pēc šīs sezonas beigām, bet komanda jau Sidnijam Krosbijam un Jevgeņijam Malkinam vien nākamajā sezonā maksās 18,2 miljonus.

NHL ”algu griesti” tiek aprēķināti, ņemot par pamatu skaitli, kas rodas, sareizinot visus līgas ar hokeju saistītos ieņēmumus ar 50% (ienākumu daļā, kas paredzēta spēlētājiem) un pēc tam izdalot ar NHL komandu skaitu, proti, 30. 115% no šī iegūtā skaitļa veido „algu griestu” maksimumu, bet 85% - minimumu. Paredzams, ka šajā sezonā NHL ieņēmumi pārsniegs 3,3 miljardus ASV dolāru.

Izmantotie resursi:NHL Commissioner Gary Bettman tells Board of...Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties