20.09.2015. 12:25

, LSM.LV - Sports

Bērziņš finišēja pēc divām stundām, 29 minūtēm un 49 sekundēm, atgūstot 2013.gadā nopelnītos Latvijas čempiona laurus un tuvāko konkurentu Kristapu Kaimiņu apsteidzot par septiņām minūtēm un 44 sekundēm. Soļotājs Arnis Rumbenieks finišēja trešais pēc divām stundām, 42 minūtēm un 10 sekundēm.

Valterei zelta medaļu sieviešu konkurencē nodrošināja finišs pēc divām stundām, 57 minūtēm un četrām sekundēm.

Savukārt pusmaratona distancē ātrākais bija Jānis Višķers, kurš finišu sasniedza pēc stundas, septiņām minūtēm un 39 sekundēm. Sievietēm pusmaratonā pirmā finišēja Latvijas pasi ieguvusī ASV skrējēja Ariana Hilborna ar rezultātu viena stunda, 17 minūtes un 40 sekundes. Pērn par Latvijas čempioni maratonā kļuvusī Jolanta Liepiņa no Hilbornas atpalika četras minūtes un 40 sekundes, finišējot otrā.

Šogad Valmieras maratons pēc atjaunošanas notika devīto reizi, pulcējot gan pašmāju, gan ārvalstu skrējējus. Vīriešiem Latvijas čempioni maratonskrējienā tika noskaidroti 76. reizi kopš 1927.gada, bet sievietēm - 33. reizi kopš 1983.gada.

Valmierā risinās skriešanas seriāls “BIGBANK Skrien Latvija” pirmspēdējais - sestais - posms, kur paredzēts arī  Tautas skrējiens (6,2 km) un "Nike" skrējiens (12,4 km).