28.02.2017. 21:12
Latviešu basketbolists Kaspars Bērziņš otrdien debitēja Krievijas kluba Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ» sastāvā, palīdzot viņa pārstāvētajai vienībai ULEB Eirokausa ceturtdaļfināla pirmajā mačā savā laukumā ar 75:52 (21:17, 19:13, 12:10, 23:12) pieveikt Jāņa Timmas pārstāvēto citu šīs valsts komandu Sanktpēterburgas «Zeņit».

Pateicoties šai uzvarai, «Lokomotiv-Kubaņ» sērijā līdz divām uzvarām izvirzījusies vadībā ar 1-0.

Bērziņš šajā mačā laukumā pavadīja piecas minūtes un 30 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus. Latvietis trāpīja abus tālmetienus, kā arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un nopelnīja vienu piezīmi, tikdams pie sešiem efektivitātes punktiem.

Tikmēr Timma šim mačam bija pieteikts, bet neliela savainojuma dēļ laukumā nedevās.

Jau ar šī mača pirmajām minūtēm «Lokomotiv-Kubaņ» izvirzījās vadībā, otrās ceturtdaļas sākumā šīs vienības pārsvaram jau pārsniedzot desmit punktus. Bērziņš laukumā nāca otrā ceturkšņa viducī un jau pirmajā uzbrukumā iemeta trīspunktnieku. Latvietis gan pēc pāris spēlētām minūtēm tika nomainīts, bet Krasnodaras klubs pirmo puslaiku noslēdza ar desmit punktu pārsvaru (40:30).

Otrajā puslaikā spēles ritējums būtiski nemainījās, turklāt Bērziņš iemeta vēl vienu trejaci, bet noslēdzošajā ceturtdaļā «Lokomotiv-Kubaņ» basketbolistiem savu pārsvaru stabili izdevās palielināt līdz vairāk nekā 20 punktiem.

«Lokomotiv-Kubaņ» sastāvā pa 12 punktiem iemeta Mārdijs Kolinss un Jans Vugiuks, kamēr «Zeņit» rindās tikpat rezultatīvi bija Sergejs Karasjovs un Trevors Mbakve.

Bērziņš Krasnodaras klubam pievienojās jau janvāra izskaņā, taču tā rindās veselības likstu dēļ vēl iepriekš nebija spēlējis.

Komandai, kas uzvarēs šo sēriju, pusfinālā būs jātiekas ar Vācijas vienību Minhenes «Bayern» vai Malagas «Unicaja» no Spānijas.

Otrdien pirmo ULEB Eirokausa ceturtdaļfināla pirmo spēli aizvada arī Anžeja Pasečņika pārstāvētā Spānijas komanda Grankanārijas «Herbalife», kas izbraukumā tiekas ar Izraēlas klubu Jeruzalemes «Hapoel Bank Yahav».

Pusfinālā šī pāra uzvarētājs tiksies ar Krievijas komandas Maskavas apgabala «Himki» un Spānijas klubu «Valencia» dueļu spēcīgāko komandu.

Ceturtdaļfināla otrie mači tiks aizvadīti jau piektdien.

ULEB Eirokausā pirmajā posmā 20 klubi bija sadalīti četrās apakšgrupās, pa pieciem katrā. Vienības savā starpā izspēlēja divu apļu turnīru, bet katras grupas četras labākās komandas kvalificējās «Top 16» kārtai, kurā tās tika sadalītas vēl četrās grupās. Pēc divu apļu cīņā katras grupas divas labākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā, kur tāpat kā pusfinālā un finālā uzvarētāji noskaidrosies sērijā līdz diviem panākumiem.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301