06.12.2015. 15:58
VTB Vienotajā līgā šovakar ceturto neveiksmi pēc kārtas piedzīvoja Ainara Bagatska un Artūra Štālberga vadītā "Nizhny Novgorod", kas izbraukumā atzina Krasnojarskas "Enisey" pārākumu (96:103). Piezīmju problēmas viesu komandas uzbrucējam Kasparam Bērziņam ļāva laukumā pavadīt vien 13 minūtēs, kuru laikā latvietis paguva sakrāt 11 punktus.

Kaspars Bērziņš laukumā devās starta pieciniekā un piezīmju nastas dēļ nospēlēja tikai 13:37 minūtes, kuru laikā guva 11 punktus (1p. 4/4, 2p. 2/6, 3p. 1/4), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izpildīja vienu rezultatīvu piespēli, kā arī pieļāva vienu kļūdu un izpelnījās piecas piezīmes.

"Nizhny Novgorod" (5-5) Krasnojarskā pret "Enisey" (4-5) lūkoja pārtraukt trīs neveiksmju sēriju VTB līgā un atgriezties izslēgšanas spēļu zonā, kā arī reabilitēties par pēdējiem diviem bezcerīgajiem zaudējumiem viesos pret "Unics" (68:102) un "Lokomotiv-Kuban" (69:92).

Bērziņš cīņas ievadā guva komandas pirmos piecus punktus, tiesa, grozam uzbrūkot vāji (1/5) un izpelnoties divas ātras piezīmes. Tikmēr "Nizhny Novgorod" atspēlēja septiņu punktu deficītu un pirmā ceturkšņa vidū pārņēma vadību (13:12), bet atlikušajās perioda minūtēs, ātrā un skatāmā spēlē, pārsvaru izdevās palielināt līdz +4 (27:23).

Kaspars otro ceturtdaļu uzsāka ar vēl vienu precīzu metienu, taču trešā piezīme nozīmēja priekšlaicīgu došanos lielajā pārtraukumā. Palikuši bez komandas centra spēlētāja "Nizhny Novgorod" lielu daļu uzbrukumu veidoja ap Rašidu Mahalbasiču (14 punkti puslaikā), bet sekmīgi caurgājienu līdz ar puslaika beigu sirēnu noslēdza Dmitrijs Hvostovs (50:49).

Trešajā ceturksnī laukumā turpināja dominēt atklāts basketbols ar vairākām vadības maiņām, 27. minūtē Semjona Antonova trejacim panākot viesu vadību 69:66. Mirkli vēlāk uz parketa atgriezās Bērziņš, atzīmējoties ar diviem sodiņiem un pustālo pēc pagrieziena, kas pirms izšķirošā perioda nodrošināja nelielu pārsvaru "NN" (79:75). Latvijas izlases uzbrucējam gan šī vakara cīņa beidzās priekšlaicīgi, jo ceturtā perioda trešajā minūtē tika nopelnīta piektā piezīme, bet 120 sekundes līdz pamatlaika beigām priekšā "Enisey" (94:93). Spēles galotnē viesus pievīla metienu precizitāte, bet mājinieki spēja atbildēt ar vairākām sekmīgām darbībām - 103:96.