23.08.2015. 20:19
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien, 23. augustā, Hamburgā uzvarēja Poliju ar rezultātu 81:80, Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņu noslēdzot ar divām uzvarām un otro vietu. Uzvaras grozu ar garāmgājienu un soda metienu 1,4 sekundes pirms pamatlaika beigām guva Dairis Bertāns. Pēdējo pārbaudes spēli pirms Eiropas čempionāta latvieši aizvadīs 29. augustā, Rīgas arēnā uzņemot Maķedonijas izlasi.

Galvenā turnīra intriga tika atrisināta sestdien. Vācija pēc uzvarām pār Latviju un Poliju kļuva konkurentiem neaizsniedzama, bet divus zaudējumus piedzīvojušie turki vairāk nevarēja pakāpties augstāk par ceturto vietu. Tādējādi Latvijas un Polijas cīņā atlika noskaidrot otrās vietas īpašniekus.

Kaspars Bērziņš svētdien aizvadīja 100. spēli valstsvienībā un pirmajā puslaikā izcēlās ar lauvas tiesu uzbrukumā, sametot 17 no 33 komandas gūtajiem punktiem. Spēka uzbrucējam pieklājīgu atbalstu pie pretinieku groza sniedza Rolands Freimanis, bet mazajiem spēlētājiem spēles sākums izvērtās neveiksmīgs. Daudz neprecīzu metienu, slikta precizitāte un pa visiem kopā puslaikā tikai septiņi punkti...

Poļi izmantoja vājo Latvijas startu, virzot uzbrukumus caur savu NBA vīru Marcinu Gortatu. Garais spēlētājs attaisnoja kolēģu uzticību, pirmajā ceturtdaļā panākot savai komandai astoņu punktu pārsvaru – 24:16. Pateicoties Kaspara Bērziņa pūlēm, bedre nekļuva dziļāka, taču pirmo puslaiku nācās pabeigt ar mīnus astoņi – 33:41.

Trešās ceturtdaļas sākumā Bērziņš turpināja vilkt Latvijas vezumu, groza apakšā nerespektējot poļu torņus un gūstot vēl četrus punktus pēc kārtas. Radās pirmās piezīmju problēmas, jo ceturto piezīmi saņēma Mareks Mejeris. Šajā brīdī mazie spēlētāji sāka rādīt savas patiesās spējas. Komandas kapteinis Jānis Blūms trīs reizes izcēlās perimetrā, pa vienam tālmetienam pievienoja Jānis Strēlnieks un Kristaps Janičenoks. Trīs reizes tika panākts neizšķirts (49:49, 51:51 un 54:54), taču poļi allaž izrāvās vadībā. Pusstundas pēdējās sekundēs Dairis Bertāns ceturto reizi izlīdzināja rezultātu – 56:56.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā pēc veiksmīgām garo spēlētāju darbībām Latvija divreiz izvirzījās vadībā, bet desmitminūtes vidū Kaspara Vecvagara tālmetiens panāca plus pieci – 69:64. Poļi parādīja, ka arī var iemest no distances, pa vienai reizei izceļoties Kuļigam, Vačinskim un Košarekam. Minūti pēc Vecvagara trāpījuma rezultāts atkal bija neizšķirts – 69:69.

Pēc Ainara Bagatska pieprasītā minūtes pārtraukuma Polijas ofensīva turpinājās. Vačiņska tālmetiens un Slotera divi punkti pabeidza pretinieku 0:10 izrāvienu – 69:74. Galotnē atsākās Bērziņa un Gortata divcīņa. Abi izcēlās ar precīziem metieniem, turklāt Kaspars atzīmējās ar precīzu tālmetienu. Poļi saglabāja nelielu vadību arī pirms pēdējā pilnā Latvijas uzbrukuma – 76:79.

Janičenoks nomānīja Gortatu. Metiens nebija precīzs, taču Kristaps pēc pretinieka pārkāpuma realizēja abus soda metienus – 78:79. Poļi paņēma “minūti”, pēc pauzes uzsākot uzbrukumu no centra līnijas. Pretinieki kļūdījās piespēlē, taču tika pie soda metieniem. Vačiņskis realizēja astoto brīvmetienu pēc kārtas, bet devīto netrāpīja – 78:80. Dairis Bertāns ātrajā uzbrukumā izlauzās cauri poļu aizsardzībai, gūstot divus punktus ar sodu – 81:80. Poļi pēc minūtes pārtraukuma palika 1,4 sekundes pēdējam uzbrukumam. “Alley-oop” mēģinājums neizdevās un Latvija izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas.

Polija – Latvija 80:81 (24:16, 17:17, 15:23, 24:25)Polija: Gortats 23 (7ab), Vačiņskis 19, Kuļigs 13, Sloters 7, Čižs 6, Košareks 3, Cels 2Latvija: Bērziņš 26 (9ab), Freimanis 11 (6ab), Janičenoks 11 (7rp), Blūms 9, Bertāns 8, Vecvagars 5, Mejeris 4 (5ab), Meiers 4, Strēlnieks 3, Šeļakovs; Timma, Peiners.

Metieni no spēles: 28/58 vs 33/662p: 22/43 vs 23/343p: 6/15 vs 10/321p: 18/27 vs 5/9AB: 32 (10/22) vs 31 (9/22)RP: 14 vs 24Kļ.: 9 vs 11PB: 5 vs 3BM: 0 vs 4Personiskās piezīmes: 19 vs 24Punkti ātrajos uzbrukumos: 2 vs 4Punkti pēc kļūdām: 17 vs 9Otrās iespējas punkti: 11 vs 10Punkti soda laukumā: 28 vs 32Starta piecnieki: 65 vs 57Rezerves: 15 vs 24