31.01.2016. 18:44
Basketbola klubs "VEF Rīga" (4-13) svētdien, 31. janvārī, mājās zaudēja Sanktpēterburgas "Zenit" (11-3) ar rezultātu 76:95. Kaspars Bērziņš pirmajās astoņās laukumā pavadītajās minūtēs guva 16 punktus, savukārt Jānis Timma tālmetienus papildināja ar skaistu sirēnlauzi. Nākamo spēli VTB Vienotajā līgā rīdzinieki aizvadīs 7. februārī, mājās uzņemot "Krasny Oktyabr" vienību.

VEF Rīga: Jakovičs, Kruss, Mejeris, Harelsons, VildeZenit: Daudels, Golovins, Timma, Kaščejevs, Bērziņš

Pirmajā ceturtdaļā viesi viegli tika līdz rīdzinieku groza apakšai un parādīja izcilu precizitāti tālmetienos, deviņu minūšu laikā realizējot četrus no sešiem mēģinājumiem. Starta minūtēs lielāko postu nodarīja Kaspars Bērziņš un Jānis Timma, divatā pret bijušo klubu sametot 11 punktus. Turpretī mājiniekiem metienu precizitāte kliboja. Vienīgi Fransisko Kruss spēja gūt vairāk nekā vienu grozu no spēles, pārējiem netiekot pāri trīs gūto punktu atzīmei. Mīnusi krājās ātri – 16:30.

Viens no gaismas stariem pirmajā puslaikā bija Ingus Jakoviča spēle. Saspēles vadītājam divreiz izdevās uzlauzt Sanktpēterburgas aizsardzību, tiesa, “and-one” jeb trīspunktu gājiens bija pa spēkam tikai otrajā piegājienā. Ciemiņiem sanāca niknāka atbilde. Divi Bērziņa tālmetieni, ātrās pārejas uzbrukumā, izrāviens 0:10 un rezultāts 12. minūtē kļuva gaužām nepatīkams – 19:40. Nākamajās trīs minūtes viesi grozus neguva un VEF sešus punktus atspēlēja. Perimetrā “Zenit” spēlētājiem turpināja krist. Jānis Timma ielādēja otro tālmetienu – 25:43. Puslaika beigās agresīvāka aizsardzība un Jāņa Bērziņa tālmetiens ļāva samazināt starpību (38:49), taču pēdējos divus punktus guva viesi – 38:51.

Pirmā puslaika izcilnieks Kaspars Bērziņš 22. minūtē saņēma tehnisko piezīmi. Pako Kruss iemeta soda metienu, bet bumbas kontrole beidzās ar Timmas un Vihrova pārkāpumiem, kā arī diviem Ruvio realizētiem brīvmetieniem – 43:52. Nākamajā minūtē Harelsons iemeta tālmetienu, Daudels guva savainojumu, bet “Zenit” galvenais treneris Vasilijs Karasjovs saņēma divas tehniskās piezīmes. Kruss trāpīja abus brīvmetienus, savukārt bumbas kontrole vainagojās ar Ruvio pustālo metienu – 50:54. Pretuzbrukumu draudēja sabojāt Antipova tālmetiens no labā stūra, taču Kruss atbildēja ar savu trīspunktnieku – 53:57. Viesi grūtībās parādīja saliedētu spēli, pāris minūtēs sametot desmit punktus pēc kārtas – 53:67. Pusstundas izskaņā, Jānim Timmam realizējot “buzzer-beater” metienu pēc pagriezienu, bedre kļuva vēl dziļāka – 55:75.

Rīdzinieki centās atspēlēties, taču Raiena Tūlsona tālmetieni un garāmgājieni ļāva viesiem saglabāt 20 punktu pārsvaru. Trīsdesmit piektās minūtes sākumā kārtējais amerikāņa tālmetiens vēstīja par “Zenit” vienpadsmito uzvaru – 65:88.

VEF Rīga – Zenit 76:95 (16:30, 22:21, 19:26, 19:18)VEF: Meiers 16, Kruss 15, J. Bērziņš 12, Jakovičs 9, Harelsons 8, Ruvio 8, Mejeris 6, Strēlnieks 2, Vilde, Geks.Zenit: Tūlsons 25, Antipovs 23, K. Bērziņš 19 (2p 4/6, 3p 3/5, 1p 2/3; 7ab, 2rp), Timma 8 (2p 1/1, 3p 2/6, 1p 0/2; 4ab, 6rp, 3ip), Puškovs 8, Koščejevs 4, Komisarovs 3, Vihrovs 3, Golovins 2, Daudels, Karpuhins, Solovjovs.Tiesneši: Tomislavs Vovks (Horvātija), Petri Mantila (Somija), Tanels Suslovs (Igaunija).Komisārs: Agnis Pērkons.

Metieni no spēles: 25/66 vs 33/652p: 20/42 vs 22/423p: 5/24 vs 11/231p: 21/28 vs 18/23AB: 32 (13/19) vs 45 (13/32)RP: 19 vs 26Kļ.: 11 vs 11PB: 6 vs 6BM: 6 vs 1Personiskās piezīmes: 24 vs 22