07.12.2014. 20:18
Latvieši Kaspars Bērziņš un Rolands Freimanis svētdien sekmīgi aizvadīja VTB Vienotās basketbola līgas spēles, tomēr viņa pārstāvētās vienības cieta neveiksmes.

Bērziņš izcēlās ar «double-double», tomēr Samāras «Krasnije kriļja» ar 75:78 (15:14, 19:25, 17:18, 24:21) izbraukumā piekāpās Volgogradas «Krasnij oktjabr». Uzvaru mājinieki izrāva pamatlaika pēdējās sekundēs, tālmetienu realizējot Rendijam Kalpeperam.

Bērziņš laukumā aizvadīja 33 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā guva 11 punktus, realizējot četrus no astoņiem izpildītajiem divpunktu metieniem un visus trīs soda metienus, bet netrāpot vienīgo tālmetienu.

Tāpat latvietis izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, izprovocēja piecus noteikumu pārkāpumus un ar 19 efektivitātes koeficienta punktiem kļuva par vērtīgāko spēlētāju savā komandā.

Tikmēr Freimaņa un Armanda Šķēles pārstāvētā Igaunijas čempione Tallinas «Kalev» ar 60:96 (15:21, 18:26, 14:24, 13:25) izbraukumā zaudēja Krievijas klubam Maskavas apgabala «Himki».

Freimanis nospēlēja 30 minūtes un 17 sekundes, gūstot 17 punktus. Viņš trāpīja septiņus no 15 izmestajiem divpunktu metieniem un vienu no trim tālmetieniem, kā arī tika pie astoņām bumbām zem groziem, cīņu priekšlaicīgi noslēdzot ar piecām piezīmēm.

Arī Freimanis ar 14 efektivitātes punktiem kļuva par savas komandas vērtīgāko spēlētāju.

Savukārt Šķēle nospēlēja septiņas minūtes un desmit sekundes, izceļoties ar trim kļūdām un -5 efektivitātes koeficienta punktiem.

Grūtu uzvaru guva sacensību līderpozīcijā esošā Latvijas izlases galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā Krievijas komanda «Ņižņij Novgorod», kas savā laukumā ar 70:65 (10:14, 19:15, 23:15, 18:21) pārspēja Baltkrievijas vienību Minskas «Cmoki».

Vēl pēdējās minūtes ievadā «Cmoki» bija vadībā ar 65:64, tomēr noslēdzošajos uzbrukumos mājinieki nospēlēja daudz pārliecinošāk.

«Ņižņij Novgorod» sastāvā ar 22 punktiem izcēlās Terenss Kinsijs.

Par Bagatska palīgu «Ņižņij Novgorod» komandā strādā latviešu speciālists Artūrs Štālbergs.

Pašlaik turnīrā bez zaudējumiem cīnās vienīgi «Ņižņij Novgorod» komanda no Krievijas, kas uzvarējusi visās deviņās cīņās. Ar septiņiem panākumiem astoņos mačos seko Maskavas CSKA un «Himki».

Tikmēr pa četrām uzvarām desmit mačos ir Latvijas vicečempioniem «VEF Rīga», kā arī «Krasnije kriļja» un «Kalev» komandām, kas tām dod attiecīgi devīto, desmito un 11.pozīciju.

Šosezon līgā piedalās 16 komandas, kur katra aizvadīs divu apļu turnīru, kopumā regulārajā turnīrā nospēlējot 30 mačus, bet astoņas labākās vienības iekļūs izslēgšanas spēlēs.

Šosezon VTB līgā startē desmit klubi no Krievijas, kā arī pa vienai komandai no Kazahstānas, Somijas, Latvijas, Igaunijas, Čehijas un Baltkrievijas.

Iesākumā bija plānots, ka jaunajā VTB līgas sezonā piedalīsies 22 klubi, taču no starta nolēma atteikties Lietuvas vienības un Polijas komanda Zgoželecas «PGE Turow». Tikmēr valstī nestabilās situācijas dēļ VTB līgā nespēlē arī Ukrainas vienības «Doņeck» un Mariupoles «Azovmaš».

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222