12.05.2014. 12:58
Aizputē un Kalvenē pagājušajā nedēļas nogalē notika Latvijas čempionāts orientēšanās sportā sprinta un garajā distancē. Abās par uzvarētāju kļuva OK Alūksne-Ape orientierists Edgars Bertuks, bet sieviešu konkurencē sprintā uzvarēja Sandra Grosberga, kļūstot par jaunāko Latvijas čempioni sporta veida vēsturē, un garajā distancē savu pagājušā gada triumfu atkārtoja Līga Ārniece.

Orientēšanās kluba “Saldus” sarīkotās sprinta sacensības Aizputes pilsētā pārsteidza to dalībniekus ar priekš sprinta orientēšanās sarežģītu apvidu un ļoti interesantām distancēm.

Vīriešu elitē sprinta distancē divi dalībnieki bija klasi pārāki par citiem - Edgars Bertuks un Artūrs Pauliņš cīnījās par uzvaru, bet ar lielāku ātrumu distances beigu daļā uzvaru izcīnīja Latvijas labākais orientierists E. Bertuks, par 11 sekundēm apsteidzot 2013.gada sprinta čempionu A. Pauliņu (OK Azimuts - SmBJSS). Par trešo vietu izvērtās ne mazāk saspringta cīņa, kurā Anatolijs Tarasovs (Ozons) tikai par divām sekundēm apsteidza Jāni Tamužu (IK Auseklis).

Sieviešu elitē par uzvaru spēkojās divas juniores - Līga Valdmane (ZVOC-VBSS) un Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja) starp kurām ar astoņu sekunžu pārsvaru ātrāka izrādījās S. Grosberga, kura līdz ar to 18 gadu vecumā kļuva par visu laiku jaunāko Latvijas čempioni orientēšanās vēsturē. Anete Midrijāne no Kuldīgas orientēšanās kluba “Taka TOK” izcīnīja bronzas medaļu - jau trešo gadu pēc kārtas esot starp labākajām trim LČ sprinta distancē.

Nākamajā dienā lietainos laika apstākļos orientieristi sacentās klasikā - garajā distancē. Gan vīriešu gan sieviešu elitē pagājušā gada uzvarētāji bija neapturami - E. Bertuks 15,4 kilometrus garajā distancē uzvarēja ar 6 minūšu pārsvaru, bet Līga Ārniece (Ozons) 9 kilometrus garajā sieviešu elites distancē pārspēja konkurentes par septiņām minūtēm. Vīriešu elitē A. Tarasovs izcīnīja sudraba medaļu, pagaidām visos šī gada notikušajos LČ - nakts, sprinta, garajā distancē - izcīnot medaļu. Bronzu izcīnīja Andris Jubelis (Mežmalas MTB/Madonas BJSS). Sieviešu elitē L. Valdmane sprinta sudrabam pievienoja vēl vienu sudraba medaļu, un arī pagaidām ir izcīnījusi medaļas visos LČ šogad - nakts distancē tā bija zelta. Elīna Svilpe (Mežmalas MTB/Madonas BJSS) ieguva bronzas medaļu.

Nākamais Latvijas čempionāts - pirmo reizi Latvijā rīkotā jauktā sprinta stafete - notiks 21.jūnijā Ikšķilē.