01.06.2016. 14:00
Karjeras pirmo "Grand Slam" ceturtdaļfinālu trešdien Parīzē sasniedza Nīderlandes tenisiste Kiki Bertensa, kura 4. kārtas mačā ar rezultātu 7:6(4), 6:3 uzveica amerikānieti Medisonu Kīsu.

Kiki Bertensa pirms "French Open" no kvalifikācijas uzvarēja turnīrā Nirnbergā, kur sakrātas septiņas uzvaras. Vēl četras pievienotas Parīzē, kur divu dienu atpūta kopš ļoti grūtās 3. kārtas spēles pret Darju Kasatkinu (6:2, 3:6, 10:8) Nīderlandes tenisistei bija tieši laikā, lai varētu sacensties ar spēcīgo Medisonu Kīsu.

Abas tenisistes spēlē jaudīgu tenisu, bet Bertensa izceļas ar dažādību un mērķtiecīgākiem uzbrukumiem, kamēr Kīsa pārsvarā paļaujas spēku. Tieši visa laukuma izmantošana bija viena no Bertensas panākumu atslēgām. Kā jau ierasts, Kīsa daudz palīdzēja ar kļūdām. Tieši amerikānietes neprecizitātes Bertensai ļāva piektajā geimā iegūt breiku. Tas zaudēts desmitajā geimā, kurā Bertensai neizdevās izservēt setu, jo Kīsa kritiskā brīdī saņēmās un spēja izvairīties no kļūdām. Taibreikā katrai kļūdai bija lielāks svars.

2. setā bija tikai viens breiks, kas notika trešajā geimā, tam beidzoties ar Kīsas "backhand" sitienu tīklā. Bertensa piespieda Medisonu kļūdīties. Kīsai divos setos 27 nepiespiestās kļūdas, kamēr Bertensai bija tikai 13. Bertensa otro reizi spēlēja "Grand Slam" 4. kārtā. Arī pirmā bija "French Open", kur viņa 2014. gadā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā piekāpās Andrea Petkovičai.

Dienas graujošāko uzvaru svinēja pagājušā gada čempione Serēna Viljamsa, kura ar 6:1, 6:1 "saplosīja" četrkārtējās čempiones Žustīnes Enānas trenēto Ukrainas pirmo raketi Eļinu Svitoļinu. Titulētā beļģiete, kura Viljamsu divreiz pieveica "Roland Garros" kortos, šodien svinēja dzimšanas dienu, kas savas audzēknes Svitoļinas bezcerīgajā spēlē diez ko patīkama nevarēja būt.

Svitoļinai ir ļoti ierobežots uzbrukuma arsenāls, kas mačā pret pasaules pirmo raketi neļāva izveidot pietiekami daudz produktīvu izspēļu, bet atsišanās teniss un primitīva bumbiņas turēšana spēlē vēlamo rezultātu nedeva. Viljamsa 1. setā vienīgo geimu zaudēja ar savu servi pie rezultāta 4:0, kad viņai kļūdains geims. Savukārt 2. setā amerikāniete atspēlēja visas septiņas breikbumbas, ieskaitot piecas pie rezultāta 4:1. Viljamsa ik reizi trāpīja labu servi.

Pagājušā gada pusfināliste Timeja Bačinskī ar trešo mēģinājumu guva pirmo uzvaru pār 2002. gada finālisti Venusu Viljamsu – 6:2, 6:4. Vecākā no māsām Viljamsām ar savu ierasto agresīvo spēli nopelnīja agru breiku, bet no 2:0 zaudēja astoņus geimus pēc kārtas! Bačinskī prasmīgi variēja ar spēli, bet Venusa daudz palīdzēja ar kļūdām.

Atspēlējoties mača trešajā geimā, Šveices tenisiste visā krāšņumā nodemonstrēja savu tenisu. Bačinskī vienu punktu ieguva, uzvarot 18 sitienu garā izspēlē, kas beidzās ar bumbiņas pārmešanu pāri Viljamsai, bet breikbumbas izspēlē viņai precīzs "dropšots" pēc pretinieces otrās serves. Venusa 2. seta sestajā geimā panāca izlīdzinājumu 3:3, taču uzreiz vēlreiz ar haotisku tenisu zaudēja servi, vairs atspēlēties nespējot.