23.12.2016. 19:07

Jau iepriekš ziņots, ka Manu Džinobili traumas dēļ „Spurs” komandai šajā un vakardienas mačā nepalīdzēs. Savukārt pēc vakardienas zaudējuma „Clippers” treneris Gregs Popovičs sarunā ar medijiem paziņoja par saviem nodomiem šonakt dot atpūtu Pau Gazolam un Tonijam Pārkeram.

Tas nozīmē, ka „Spurs” būs bez trim svarīgiem spēlētājiem, un tas nozīmē, ka Dāvis Bertāns, visticamāk, komandas garo spēlētāju hierarhijā pacelsies uz tuvākā rezervista lomu. Gazola vietā pamatsastāvā parasti izgājis Diveins Dedmons, bet uz maiņu pēc tam nākuši Deivids Lī un Bertāns. Iepriekšējā mačā, kurā Gazols palika malā, Bertāns nospēlēja 15 minūtes. Popovičs gan arī norādīja, ka pietaupījis Lamarkusu Oldridžu, lai viņš savā otrajā atgriešanās spēlē pie bijušās komandas „Trail Blazers” varētu tikt pie lielāka spēles laika.

Pret „Clippers” Bertāns laukumā neizgāja, tāpat arī iepriekšējā spēlē pret „Rockets” laukumā bija tikai pāris minūtes. Punktus latviešu uzbrucējs nav guvis kopš 14. decembra spēles pret Bostonu, bet šonakt viņam būs iespēja to paveikt pret Portlendu. „Spurs” šobrīd trāpījies visai sarežģīts spēļu grafiks, un „Trail Blazers” būs trešā pretiniece pēc kārtas, kas atrodas Rietumu „play-off” zonā.

Tiesa, Portlenda pēdējā laikā spēlējusi visai pieticīgi. Zaudētas četras spēles pēc kārtas, turklāt pirms pāris dienām pret ļoti vāji spēlējošo „Mavericks” savā laukumā jau pirmajā puslaikā tika ielaisti 62 punkti. Dalasa vidēji spēlē šosezon guvusi tikai 94 punktus un šajā ziņā ir vājākā visā līgā.

Portlendas problēmas aizsardzībā bija saskatāmas ar neapbruņotu aci arī pirms neveiksmes pret Dalasu. „Trail Blazers” aizsardzības efektivitāte ir sliktākā visā līgā un vidēji 100 uzbrukumos Portlenda ielaiž par desmit punktiem vairāk nekā Sanantonio, kas šajā rādītājā ir ceturtā labākā līgā.

Ar tik viduvēju bilanci kā 13-18 Rietumu konferencē iepriekšējos gados labāko astotniekam nevarēja būt pat tuvumā, taču šobrīd Portlenda turās astotajā vietā. Par to jāpateicas saspēles vadītāja Deimiena Lilarda un Sīdžeja Makoluma rezultativitātei. Vidēji spēlē abi kopā sametuši 49.6 punktus, veidojot trešo rezultatīvāko duetu NBA šosezon aiz Stefena Karija un Kevina Durenta „Warriors” sastāvā un Lebrona Džeimsa un Kairija Ērvinga Klīvlendā. Savukārt "Spurs" 29 spēlēs uzvarējusi 23 reizes.

Izmantotie resursi:NBA.com: Promo