31.10.2016. 02:38

Dāvis Bertāns otrajā spēlē divās dienās šonakt laukumā pavadīja 17 minūtes, kas ir viņa pagaidām lielākais spēles laiks. Viņš trāpīja divus no trim tālmetieniem un guva sešus punktus, kā arī bloķēja vienu pretinieku metienu un izcīnīja vienu atlēkušo bumbu. Bertānam arī divas piezīmes un pozitīvs +/- rādītājs plus septiņi. Šis rādītājs Bertānam bija otrs labākais starp "Spurs" rezervistiem.

Bertāns savās pirmajās trīs NBA spēlēs vidēji guvis 4.7 punktus un var lepoties ar četriem trāpītiem tālmetieniem no sešiem. Aizvadītajās kopā 33 minūtēs laukumā arī saņemtas tikai trīs piezīmes, taču rezultatīvu piespēli Bertāns NBA mačā vēl nav izdarījis, tāpat arī vēl ne reizi nav ticis pie iespējas izdarīt soda metienus.

„Spurs” ierindā šodien atgriezās Tonijs Pārkers un Manu Džinobili, kuriem vakardienas mačā tika dota atpūta. Taču neilgi pirms spēles sākuma tika paziņots, ka atpūta šoreiz sniegta Lamarkusam Oldridžam. Viņa vietā sākumsastāvā devās Deivids Lī, bet Bertāns kļuva par rezerves spēka uzbrucēju un pirmoreiz devās laukumā jau pirmās ceturtdaļas otrajā pusē.

Uzreiz pirmajā uzbrukumā Bertāns saņēma atspēli uz tālmetiena līnijas un nevilcinoties izdarīja precīzu metienu. Turpinājumā gan viņam uzbrukumā metiena iespējas netika izkārtotas un neradās, taču Bertāns tika pie atlēkušās bumbas uzbrukumā, ko Džonatonam Simonsam izdevās pārvērst divu punktu guvumā.

Bertāns spēlēja arī otrās ceturtdaļas sākumā un beigās, kad pēc Džinobili piespēles tika realizēts vēl viens tālmetiens. Tas palīdzēja „Spurs” atrauties 15 punktu attālumā un šķietami kontrolēt notikumu gaitu, taču līdz puslaika beigām „Heat” jau bija nedaudz atguvusies un pārtraukumā devās vairs ar tikai astoņu punktu deficītu (44:52).

Trešajā ceturtdaļā „Spurs” komandai nopietnas problēmas sagādāja pretinieku centrs Hasans Vaitsaids, ar kura palīdzību Maiami turpināja pietuvoties. Bertāns laukumā devās ceturtdaļas vidū un komandas uzbrukumos joprojām vairāk darīja melno darbu, piedāvājot aizsegus un aizvelkot savu sedzēju uz stūri. Bertānam izdevās pāris sekmīgas darbības aizsardzībā pēc kārtas, un ātrajā uzbrukumā viņš nolēma izmēģināt laimi ar salīdzinoši brīvu tālmetienu, taču šoreiz netrāpīja.

„Heat” pāris punktu attālumā palika līdz pat spēles pašām pēdējām minūtēm, kamēr Bertāns pēdējā ceturtdaļā laukumā vairs neizgāja. Iniciatīvu uzņēmās „Spurs” jaunais līderis Kavai Lenards, kurš pusotru minūti pirms beigām ar sarežģītu pustālo metienu atjaunoja četru punktu pārsvaru, bet pēc tam nākamajā uzbrukumā pieļāva kļūdu piespēlē. 40 sekundes pirms beigām Lenards sev izkārtoja un iemeta divus soda metienus, atņēma pretiniekiem bumbu un iemeta vēl trīs no četriem soda metieniem. „Heat” vairs nepalika laika atspēlēties, un „Spurs” uzvarēja ar 106:99. Sanantonio komandai tā bija ceturtā uzvara četrās šosezon aizvadītajās spēlēs.

Lenards spēli pabeidza ar 27 punktiem, kamēr Pau Gazolam pagaidām labākā spēle "Spurs" rindās - 20 punkti un 11 atlēkušās bumbas. Rezultatīvi turpināja rezerves aizsargs Petijs Milzs, kuram otrajā mačā pēc kārtas 18 punkti, bet francūzim Tonijam Pārkeram tikai trīs punkti. Pārkers sezonu sācis pieticīgi un vēl nevienā spēlē nav sasniedzis 10 punktu robežu, trāpījis tikai piecus no 19 metieniem no spēles un arī izdarīto piespēļu skaits (vidēji 3.3) ir divreiz mazāks nekā viņam vidēji NBA karjerā.

(19:24, 25:28, 28:25, 27:29)Heat: Vaitsaids 27 (15 atl.b., 4 bloki), Dragičs 25, Vinslovs 18, Džonsons 12, Veiterss 9, Babits 6, Rīds 2, Džonsons, MakgrūdersSpurs: Lenards 27, Gazols 20 (11 atl.b.), Milzs 18, Dedmons 9, Lī 8 ( 11 atl.b.), Bertāns 6, Simonss 6, Andersons 5, Džinobili 4, Pārkers 3, Laprovitola

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana