22.11.2015. 16:45
Latviešu basketbolists Dairis Bertāns svētdien guva 15 punktus Spānijas čempionāta mačā, palīdzot savai pārstāvētajai Bilbao «Dominion» komandai viesos izcīnīt uzvaru ar 81:71 (31:15, 16:26, 15:18, 19:12) pār «Sevilla» vienību.

Bertāns laukumā pavadīja 19 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā realizēja divus no trim divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un visus piecus soda metienus. Tāpat viņa rēķinā viena atlēkusī bumba, viena rezultatīva piespēle, viena kļūda, viena pārtverta piespēle, četras piezīmes un trīs izprovocēti pārkāpumi.

Tikmēr zaudējumu sestdien piedzīvoja Rolanda Šmita pārstāvētā Fuenlavradas «Montakit», kas viesos ar 85:94 (11:20, 28:20, 24:32, 22:22) piekāpās Tenerifes «Iberostar».

Šmits šoreiz nospēlēja 13 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot vienu no trim tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem. Tāpat viņa rēķinā divas atlēkušās bumbas, viena piespēle, viena kļūda, viena pārtverta bumba, divas piezīmes un trīs izprovocēti pārkāpumi.

Spānijas čempionātā bez zaudējumiem joprojām spēlē valsts grands Barselonas «Lassa» un «Valencia», bet Vitorijas «Laboral Kutxa», kuras sastāvā ir arī pašlaik traumētais Dāvis Bertāns, piedzīvojusi vienu zaudējumu sešās spēlēs.

Tikmēr Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas «Herbalife» vienība ar četriem panākumiem sešos mačos ieņem sesto vietu, bet «Dominion» ar četriem panākumiem septiņās cīņās ir septītā.

Savukārt «Montakit» ar trim uzvarām septiņos mačos ir desmitajā pozīcijā.