07.09.2015. 21:03
Latvijas vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta spēlē ar Čehiju sagaidījusi īsto brīdi, kad lauzt cīņas gaitu, uzskata valstsvienības spēlētājs Dairis Bertāns.

  • Svarīga uzvara pār Čehijas basketbolistiem! šodien
  • Beļģijas basketbolisti dramatiskā trillerī pārspēj Lietuvu šodien

Svarīgā mačā pirmdien Latvija pieveica Čehiju ar rezultātu 72:65 (17:22, 23:11, 11:9, 21:23). Līdz ar to pēc trim kārtām pa divām uzvarām guvušas Lietuva, Beļģija, Latvija un Čehija, kas nozīmē aizraujošas noslēdzošās divas apakšgrupu turnīra kārtas.

«Protams, zinājām, ka būs tikpat līdzīga spēle kā ar Beļģiju. Mačs ilgstoši aizritēja punkts punktā, un bija jāsagaida brīdis, kad spēli salauzt,» pēc spēles secināja Bertāns. «Tas arī izdevās otrās ceturtdaļas beigās, kad nedaudz tikām priekšā. Savukārt otrajā puslaikā jau labi nocīnījāmies, lai pārsvaru noturētu.»

Čehijas izlasē kārtējo reizi ļoti pārliecinoši nospēlēja Tomāšs Satorinskis un Jans Veselijs.

«Protams, vajadzēja viņus ierobežot. Bija skaidrs, ka viņi iemetīs savus punktus un savāks bumbas, tomēr izdevās kaut nedaudz ierobežot, lai kāds no viņiem neiemet vairāk kā 30 punktus,» atzina Bertāns.

«Kopumā Čehijai nebija tik labi metēji kā Beļģijai un Lietuvai, tāpēc diezgan daudz spēlējām no zonas aizsardzības un arī viņi paši mums palīdzēja.»

Bertāns arī uzslavēja izlases kapteiņa Jāņa Blūma sniegumu. «Kapteinis malacis, grūtā brīdī paņēma uz sevi spēli. Iedeva enerģiju, iemeta dažus metienus, izcīnīja pāris bumbas zem groziem.»

Turnīra pirmajā pirmdienas spēlē ļoti dramatiskā cīņā vien pēc video atkārtojuma Beļģija ar 76:74 uzveica Lietuvu.

Savukārt vakarā plkst.21.30 sāksies duelis, kurā tiksies Igaunija un Ukraina.

Līdz ar to D apakšgrupā pa divām uzvarām trijās spēlēs ir Čehijai, Lietuvai, Beļģijai un Latvijai, bet divus zaudējumus divās spēlēs cietušas Igaunija un Ukraina.

Turpinājumā otrdien izlases mačus neaizvadīs, turnīru atsākot trešdien. Latvija noslēdzošajās divās spēlēs cīnīsies pret Ukrainu un Igauniju.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinās četrās pilsētās - Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija), Zagrebā (Horvātija) un Rīgā.

Eiropas čempionātā no grupas tālāk turnīram kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.    A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
    Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
    FTA
    Reģistrēties