03.12.2016. 08:49
Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns piektdien tā arī nepiecēlās no rezervistu soliņa Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, bet viņa pārstāvētā Sanantonio «Spurs» komanda savā laukumā grūtā cīņā ar rezultātu 107:105 (24:28, 33:32, 23:14, 27:31) uzveica Vašingtonas «Wizards».

Bertāns laukumā neizgāja pirmoreiz kopš 12.novembra, bet pēdējos astoņos mačos viņš bija spēlējis vismaz sešas minūtes.

Šī bija «Spurs» septiņpadsmitā uzvara pēc kārtas savā laukumā pār «Wizards».

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 23 punktiem bija Kavai Lenards, bet pa 19 punktiem sameta Lamarkuss Oldridžs un Po Gasols, kuram bija arī desmit atlēkušās bumbas.

Tikmēr «Wizards» sastāvā 23 punktus iemeta Bredlijs Bīls, kurš realizēja visus piecus izpildītos tālmetienus, bet ar 21 punktu un 18 atlēkušajām bumbām izcēlās polis Marcins Gortats, «double-double» savācot jau pirmajā puslaikā.

Visa spēle aizritēja līdzvērtīgi. Pirmajā ceturtdaļā pat 11 punktu pārsvaru ieguva «Wizards», bet trešajā ceturtdaļā «Spurs» beidzot izlīdzināja spēles gaitu, turklāt tās izskaņā pārņēma vadību ar 80:74.

Izšķirošā perioda trešajā minūtē mājinieki panāca pat 88:78, tomēr tālāk «Wizards» pretiniekus neatlaida. Pēc Deivida Lī bumbas trieciena grozā no augšas «Spurs» pēdējo pamatlaika minūti sagaidīja ar rezultātu 102:100, tomēr uz to ar tālmetienu atbildēja Bīls. Turpinājumā «Spurs» ar trim punktiem vadību atguva Denijs Grīns, kuram turklāt tie bija pirmie un vienīgie duelī. 11 sekundes pirms pamatlaika beigām Džons Vols ar tālmetienu panāca neizšķirtu 105:105, bet Lenards ar tālu pustālo metienu atkal ātri atguva vadību mājiniekiem. Pēdējais Oto Portera raidījums nebija sekmīgs un «Spurs» svinēja uzvaru.

Turpinājumā «Spurs» komandai gaidāma trīs izbraukuma spēļu sērija, pirmajā no šīm cīņām pirmdien spēkojoties ar Milvoki «Bucks».

Grega Popoviča vadītā komanda ar 16 panākumiem 20 mačos atrodas Rietumu konferences otrajā pozīcijā, nedaudz atpaliekot vien no čempiones Goldensteitas «Warriors».

Tikmēr «Wizards» ar sešām uzvarām 18 dueļos ir Austrumu konferences 13.vietā.

Savukārt latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas «Knicks» komanda ar desmit uzvarām 19 spēlēs ir Austrumu konferences septītajā pozīcijā.

LETA jau vēstīja, ka piektdien Porziņģis iemeta 11 punktus, bet «Knicks» ar 118:114 uzveica Minesotas «Timberwolves».