15.01.2017. 08:19
Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns sestdien palika bez punktiem Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Sanantonio «Spurs» komanda Mehiko ar 105:108 (25:25, 33:26, 27:29, 20:28) negaidīti piekāpās vienai no līgas pastarītēm Fīniksas «Suns».

Viena no līgas līderēm cieta trešo zaudējumu šogad aizvadīto septiņu spēļu laikā.

Bertāns šoreiz nospēlēja četras minūtes, kuru laikā izcēlās ar vienu kļūdu un vienu neprecīzu tālmetienu. Latvietis pārtrauca savu sekmīgo spēļu sēriju, kuras ietvaros iepriekšējos trijos dueļos bija sametis vidēji 12,3 punktus.

Bertāns pirmoreiz iespēju doties laukumā saņēma jau trešajā mača minūtē, tomēr šis viņa izgājiens ilga vien 16 sekundes. Otrās ceturtdaļas vidū viņš šādu iespēju saņēma uz gandrīz trim minūtēm, bet atzīmējās tikai ar vienu neprecīzu piespēli, savukārt vēl uz astoņām sekundēm laukumā izgāja pašā puslaika izskaņā un netrāpīja perioda noslēdzošo metienu, ko nācās izpildīt sasteigti. Savukārt otrajā puslaikā Bertāns vairs nespēlēja.

Mačs aizritēja divu spēlētāju zīmē. «Spurs» rindās 38 punktus iemeta Kavai Lenards, kurš vismaz 30 punktus sameta jau trešajā duelī pēc kārtas, tomēr šis bija viņa karjeras rezultativitātes rekords. Savukārt šī dueļa mājinieces «Suns» rindās 39 punktus sameta 20 gadus vecais Devins Bukers, kurš ar tik punktiem izcēlies otrajā spēlē pēc kārtas, turklāt abas cīņas aizvadītas Mehiko.

Lielu daļa mača vadībā bija «Spurs», tomēr ceturtās ceturtdaļas pirmajās sešās ar pusi minūtēs vienība guva tikai punktu un no 85:80 nokļuva iedzinējos ar 86:94. Nākamajās trijās minūtēs «Spurs» panāca izlīdzinājumu, bet priekšpēdējās minūtes ievadā Lenards jau izvirzīja komandu priekšā ar 103:102. Četri Bukera punkti īsā brīdī palīdzēja «Suns» atgūt vadību, bet turpinājumā visi «Spurs» centieni vēlreiz panākt vismaz izlīdzinājumu bija nesekmīgi un nācās ciest neveiksmi.

«Spurs» pārtrauca deviņu uzvaru spēļu sēriju pret Fīniksas vienību.

Nākamajā mačā «Spurs» otrdien uzņems Minesotas «Timberwolves», atzīmējot sezonas vidu, bet pēc tam ceturtdien Sanantonio viesosies arī Denveras «Nuggets».

Grega Popoviča vadītā «Spurs» komanda ar 31 panākumu 40 mačos joprojām atrodas stabilā Rietumu konferences otrajā pozīcijā, tomēr jau par trīs zaudējumu tiesu atpaliekot no pērnās sezonas līgas finālistes Goldensteitas «Warriors».

Savukārt «Suns» ar 13 uzvarām 40 spēlēs ir konferences priekšpēdējā, 14.pozīcijā.

Tikmēr latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas «Knicks» vienība ar 18 uzvarām 40 cīņās ir Austrumu konferences desmitajā pozīcijā.