03.10.2017. 07:46

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 20 minūtes, kuru laikā guva četrus punktus, netrāpot nevienu no pieciem tālmetieniem (1p. 2/2. 2p. 1/1, 3p. 0/5). Bertāna rēķinā arī sešas atlēkušās bumbas, kas bija labākais rādītājs komandā. Latviešu uzbrucējs arī nopelnīja divas piezīmes un veica vienu rezultatīvu piespēli.

„Spurs” sastāvā šodien nebija komandas līdera Kavai Lenarda, kurš izlaidīs visu pirmssezonu. Trauma joprojām arī Tonijam Pārkeram, tāpat laukumā neizgāja vasaras jaunieguvums Rudijs Gejs. „Spurs” sākumsastāvu līdz ar to veidoja Gazols, Oldridžs, Grīns, Andersons un 21 gadu vecais saspēles vadītājs Marejs. Tikmēr „Kings” sākumsastāvā devās, pirmoreiz pārstāvot šīs komandas krāsas, NBA veterāns Vinss Kārters.

Bertāns devās laukumā otrās ceturtdaļas sākumā un savu pirmo tālmetienu netrāpīja, kamēr „Spurs” puslaiku pabeidza ar rezultātu 53:58. Otrā puslaika sākumā Bertāns spēlēja jau no pirmās minūtes un ātrajā uzbrukumā realizēja pustālo metienu, taču pēc tam dažu sekunžu intervālā kļūdījās divos tālmetienos. Teju uzreiz gan Dāvis reabilitējās, savācot atlēkušo bumbu uzbrukumā, pēc kuras tika pie diviem soda metieniem.

Pēc netrāpīta vēl viena tālmetiena Bertāns trešās ceturtdaļas izskaņā tika nomainīts, bet atgriezās laukumā pēdējās ceturtdaļas vidū, kad „Spurs” bija iedzinējos ar 89:96. Bertāns vienā uzbrukumā izcēlās gan ar atlēkušo bumbu, gan rezultatīvu piespēli, palīdzot „Spurs” priekšpēdējā minūtē pievilkt līdz 100:104. Taču pretiniekiem Badijs Hīlds iemeta divus punktus, bet Bertāns 22 sekundes pirms beigām netrāpīja tālmetienu, kas vēl būtu devis cerības uz panākumu, un „Kings” uzvarēja ar 106:100.

„Spurs” sastāvā 17 punktus guva Lamarkuss Oldridžs, kamēr 11 sameta Petijs Milzs. Marejs iemeta deviņus punktus, bet francūzis Žofrē Loverņs savā pirmajā mačā „Spurs” rindās septiņās minūtēs paspēja gūt desmit punktus. Pretiniekiem pamatsastāvs spēlēja vēl mazāk nekā „Spurs” komandā, un savu iespēju izmantoja šovasar otrajā kārtā draftētais saspēles vadītājs Frenks Meisons, gūstot 17 punktus un savācot sešas bumbas zem groziem. Savukārt De`Ārons Fokss, ar piekto numuru izvēlētais „Kings” spēlētājs, ar lielisku precizitāti sameta 16 punktus.

Bostonā tikmēr savu pirmo spēli „Celtics” sastāvā aizvadījuši Kairijs Ērvings un Gordons Heivords, palīdzot pieveikt „Hornets” ar 94:82. Ērvings 19 minūtēs guva deviņus punktus, kamēr Heivords iemeta piecus. Bostonas rīcībā vēl nav Markusa Morisa, kurš kopā ar dvīņu brāli Markīfu no „Wizards” Fīniksā iesūdzēti tiesā par dalību fiziskā uzbrukumā un šobrīd piedalās šīs lietas izskatīšanā.

Starptautiskas spēles aizvadījušas „Wizards” un „Jazz” vienības. Vašingtona ar 126:96 sagrāva Ķīnas „Long-Lions”. Džons Vols šajā mačā nepiedalījās, bet „Wizards” tas problēmas neradīja, komandai izceļoties ar 60% trāpītiem metienu no spēles. 19 punkti Džodija Mīksa rēķinā, kamēr čehs Tomāšs Satoranskis 25 minūtēs guva 13 punktus un veica piecas piespēles. Ķīnas komandai rezultātu „taisīja” divi ASV spēlētāji – pagājušās sezonas Eiropas kausa uzvarētājs „Unicaja” rindās Kails Fogs un bijušais NBA uzbrucējs Tailers Hensbro, kuri divatā guva 55 punktus. Jāatzīmē arī Palestīnas pirmā profesionālā basketbolista Sani Sakakini 18 gūtie punkti „Long-Lions” sastāvā.

Tikmēr „Jazz” ar saviem diviem austrāliešiem Danti Eksumu un Džonu Inglsu sastāvā arī ļoti pārliecinoši pieveica Sidnejas „Kings” ar 108:84. Rudijs Gobērs izcēlās ar „double-double” (15+10), kamēr Rodnijs Huds sameta 18 punktus.

Izmantotie resursi:The official site of the NBA | NBA.com