12.01.2014. 20:25
Svētdien, 12. janvārī, Spānijas čempionātā risinājās spraigas cīņas par tiesībām piedalīties prestižajā Karaļa kausa izcīņā basketbolā. Dairis Bertāns guva piecus punktus, taču "Bilbao Basket" piedzīvoja zaudējumu Badalonā un izstājās no cīņas par trofeju. "Real Madrid" izcīnīja divdesmit devīto uzvaru pēc kārtas.

Svētdienas spēles likme bija augsta, jo Rafas Puijo vīriem tikai uzvara ļautu turpināt cīņu par piedalīšanos “Copa del Rey”. Zaudējums pārsvītroja izredzes. Divas kārtas pirms pirmā apļa beigām sešas vadošās komandas aizbēgušas vismaz trīs uzvaru attālumā, turklāt Bilbao piedzīvoja neveiksmes pret tiešajiem konkurentiem no Sansebastjanas (71:83) un Badalonas.

“Joventut” spēlētāji cīņu sāka ar 10:1 izrāvienu un vairāk atpakaļ neatskatījās, ne uz brīdi neatdodot vadību. Pirmās ceturtdaļas beigās un otrās vidū Dairis Bertāns ar pieciem gūtiem punktiem nedaudz samazināja starpību (21:12 un 34:22), taču puslaiku ar astoņu punktu pārsvaru uzvarēja katalāņi – 42:34. Trešās ceturtdaļas noslēgumā “Joventut” aizbēga deviņpadsmit punktu attālumā (61:42), bet viesi vairs netika tuvāk par desmit punktiem.

Dairis Bertāns 17:58 minūtēs guva piecus punktus (2p 1/2, 3p 1/3), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 3. Damirs Markota sameta 11 punktus, bet Rodžers Grimau pievienoja 10 punktus.

Mājinieku rindās amerikāņu spēka uzbrucējs Džons Šurna (Northwestern University) izcēlās ar 18 punktiem. Jāpiebilst, ka Šurna 2009. gadā ASV junioru valstsvienības sastāvā izcīnīja zelta medaļu FIBA U19 Pasaules čempionātā Jaunzēlandē.

Madrides superklubs svētdien izcīnīja divdesmit devīto uzvaru pēc kārtas un atrodas divu panākumu attālumā no perfekta pirmā apļa (17-0). Fuenlabradas basketbolisti jau agrāk zaudēja izredzes cīnīties par Karaļa kausu, taču viņiem joprojām ir iespēja mēģināt tikt “play-off”.

Mareks Mejeris 16:18 minūtēs guva divus punktus (2p 1/3, 3p 0/1), izcīnīja divas bumbas uzbrukumā, vienu reizi kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 1.

Amerikāņu spēka uzbrucējs Endrū Panko (Lebanon Valley University, NCAA 3) savāca trešdaļu viesu guvuma un sameta 27 punktus. Interesanti, ka Panko profesionāļa karjeras sākumā paspēja debitēt “Los Angeles Lakers” sastāvā. Panko oponents Nikola Mirotičs atbildēja ar 17 punktiem.

Kauņas “Žalgiris” (6-3, #3) izbraukumā Ķedaiņos 2600 skatītāju klātbūtnē uzvarēja “Nevežis” (7-8, #6) ar rezultātu 84:65 (24:17, 21:16, 26:15, 13:17). Kaspars Vecvagars 10:16 minūtēs guva trīs punktus (2p 1/2, 1p 1/2), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, izprovocēja vienu piezīmi un nopelnīja lietderības koeficientu 7.

Rakveres “Tarvas” (12-5, #3) izbraukumā Kohtlajarvē sagrāva HITO vienību (0-17, #9) ar rezultātu 100:67 (22:20, 29:20, 28:14, 21:13). Galvenais izrāviens tika veikts trešajā ceturtdaļā, kurā viesi guva divreiz vairāk punktu nekā mājinieki.

Māris Ļaksa 30:28 minūtēs sameta 12 punktus (2p 5/10, 3p 0/3, 1p 2/2), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu un saņēma četras personiskās piezīmes. Juris Umbraško 15:00 minūtēs izdarīja divus metienus (2p 0/1, 3p 0/1) un saņēma piecas personiskās piezīmes.

Izmantotie resursi:ACB.COMLKL- Lietuvos krepšinio lygaEesti Korvpalliliit

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009