09.03.2017. 07:23
Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns trešdien iemeta astoņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, bet viņa pārstāvētā Sanantonio «Spurs» komanda, pirmajā puslaikā esot iedzinējos ar teju 30 punktiem, savā laukumā ar 114:104 (37:15, 33:26, 34:23, 32:18) pārspēja Sakramento «Kings».

«Spurs» šī ir jau devītā uzvara pēc kārtas.

Savukārt Bertāns iepriekšējo reizi tik rezultatīvu maču NBA aizvadīja tieši pirms mēneša. Latvietis aizvadītajā nedēļas nogalē spēļu prakses iegūšanas nolūkos tika nosūtīts uz «Spurs» fārmklubu NBA Attīstības līgā Ostinas «Spurs», kur vienīgajā mačā izcēlās ar 19 punktiem. Viņš uz fārmklubu šosezon kopumā nosūtīts trīs reizes.

Bertāns trešdienas mačā nospēlēja 19 minūtes, kuru laikā iemeta divus no trim divpunktu metieniem, vienu no četriem trīspunktniekiem un vienīgo «sodiņu». Latvieša rēķinā arī četras atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens un divas piezīmes.

«Spurs» sastāvā 19 punktus iemeta argentīnietis Manu Džinobili, kuram tā bija rezultatīvākā spēle sezonā, bet 18 punktus un desmit atlēkušās bumbas pievienoja Deivids Lī. Šajā mačā mājiniekiem nepalīdzēja līderis Kavai Lenards, kuram tika dota atpūta.

Tikmēr «Kings» rindās 26 punktus iemeta Tairīks Evanss, bet 15 punkti Skals Lebisjē.

«Spurs» komandai šis mačs sākās neveiksmīgi, jo «Kings» spēli iesāka ar 7:0 izrāvienu, turklāt pirmās ceturtdaļas beigās panāca pat 22 punktu vadību (37:15). Tikmēr Bertāns pirmo reizi laukumā nāca pirmā ceturkšņa viducī, uzreiz iemetot tālmetienu, bet situācija mājiniekiem pirmā puslaika turpinājumā neuzlabojās.

Otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē Bertāns guva divus punktus ar sodu, kamēr «Kings» izvirzījās vadībā ar iespaidīgiem 28 punktiem - 59:31. Savukārt pirmā puslaika izskaņā «Spurs» pēc vairākām sekmīgām darbībām samazināja rezultāta starpību, lielajā pārtraukumā dodoties ar 15 punktu deficītu (48:63).

«Spurs» pakāpeniski samazināja rezultāta starpību, bet Bertāns laukumā atkal parādījās otrā puslaika septītajā minūtē un iemeta vēl divus punktus. Tikmēr Po Gasols pēdējā trešās ceturtdaļas minūtē jau panāca neizšķirtu 82:82.

Arī tik sīvā mačā Bertāns turpināja atrasties laukumā, bet pirmo reizi vadību «Spurs» šajā spēlē pārņēma nepilnas deviņas minūtes līdz pamatlaika beigām. Atspēlējoties no tik liela deficīta, iniciatīva piederēja Sanantonio komandas basketbolistiem.

Beidzamajās pamatlaika minūtēs Bertāns gan atkal bija uz rezervistu soliņa, bet «Spurs» veica izrāvienu un noslēdzošajās minūtēs dominēja laukumā, kas ļāva sasniegt jau desmit punktu vadību.

Tas noslēdzošajās sekundēs laukumā ļāva atgriezties arī Bertānam, bet beigās «Spurs» uzvarēja ar 114:104.

«Spurs» ar 50 uzvarām 63 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē un visā līgā, par divām uzvarām atpaliekot no līgas līderes Goldensteitas «Warriors», kamēr «Kings» ar 25 panākumiem 64 mačos ir šīs konferences 12.pozīcijā.

Nākamo maču «Spurs» aizvadīs ceturtdien, kad viesosies pie Oklahomasitijas «Thunder».

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis trešdien guva 13 punktus, kamēr viņa pārstāvētā Ņujorkas «Knicks» vienība viesos ar 93:104 (30:32, 26:23, 17:21, 20:28) piekāpās Milvoki «Bucks», ciešot trešo zaudējumu pēdējās četrās spēlēs.

Ar 26 panākumiem 65 spēlēs «Knicks» komanda joprojām ir Austrumu konferences 12.pozīcijā, kamēr «Bucks» ar 30 uzvarām 63 mačos ir desmitajā vietā. No astotajā pozīcijā esošās Detroitas «Pistons» vienības «Knicks» atpaliek par piecām uzvarām.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa