28.02.2015. 09:20
Talantīgais latviešu basketbolists Dāvis Bertāns piektdien guva 14 punktus ULEB Eirolīgas turnīra otrā posma jeb Top 16 sacensību spēlē, palīdzot Spānijas vienībai Vitorijas Laboral Kutxa ar 87:84 (25:13, 25:20, 15:30, 22:21) izbraukumā pieveikt Stambulas Anadolu Efes no Turcija

Jau pirmajās minūtēs Laboral Kutxa pārņēma drošu vadību un pēc puslaika atradās priekšā ar 50:33. Tomēr trešajā ceturtdaļā laukumā pilnībā dominēja Anadolu Efes, desmitminūti uzvarot ar 30:15 un līdzsvarojot cīņas gaitu. Ceturtās ceturtdaļas sākumā Stambulas klubs uz īsu brīdi arī ieguva vadību, bet ceturtdaļas vidū Laboral Kutxa jau atkal bija desmit punktu pārsvars 79:69. Tomēr tas atkal bija īslaicīgi un divas minūtes pirms pamatlaika beigām visu pārsvars bija vien 82:80, bet Laboral Kutxa izdevās noturēt uzvaru.

Tiesa, abu komandu pirmajā spēlē Anadolu Efes uzvarēja ar piecu punktu pārsvaru, tāpēc tā ieguvusi priekšrocības, ja posma noslēgumā abām vienībām būs vienāda uzvaru un zaudējumu attiecība.

Bertāns nospēlēja 15 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no sešiem izpildītajiem divpunktu metieniem un abus soda metienus. Tāpat viņa kontā bija piecas atlēkušās bumbas un trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kā arī četras piezīmes, kas deva 17 efektivitātes koeficienta punktus.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 punktiem bija Fernando Sanemeterio, bet ar 17 punktiem un 11 bumbām zem groziem piebalsoja Koltons Aiversons.

Tikmēr Stambulas klubam ar 18 punktiem palīdzēja Dario Šaričs.

Kā ziņots, vēl vienā F apakšgrupas spēlē piektdien slavenais krievu basketbolists Andrejs Kiriļenko, atgriežoties ULEB Eirolīgā, piektdien izcēlās ar diviem punktiem, bet Maskavas CSKA ar 75:81 (10:17, 27:22, 21:20, 17:22) savā laukumā piekāpās Turcijas vienībai Stambulas Fenerbahce Ulker.

Šajā nedēļā CSKA paziņoja par Kiriļenko, kurš divreiz kļuvis par labāko Eiropas spēlētāju, piesaistīšanu. Tomēr centra spēlētājs ilgstoši nebija devies laukumā un tas izpaudās arī šajā mačā, kurā viņš nospēlēja tikai sešas minūtes, izceļoties ar diviem punktiem.

Uzvarētājiem pa 14 punktiem guva amerikāņu aizsargs Endrjū Goudloks un čehs Jans Veselijs.

Tikmēr CSKA rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija francūzis Nando de Kolo.

Zīmīgi, ka savā nākamajā mačā CSKA svētdien VTB Vienotās līgas ietvaros uzņems Latvijas vicečempionus VEF Rīga.

Citā F grupas astotās kārtas mačā ceturtdien latviešu basketbolists Rihards Kuksiks savā ULEB Eirolīgas debijā guva piecus punktus, bet viņa pārstāvētā Ņižņij Novgorod, ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, savā laukumā ar 76:85 (18:27, 22:23, 16:14, 20:21) sīvā cīņā piekāpās Milānas EA7 Emporio Armani no Itālijas.

Pēc pirmās ceturtdaļas Milānas vienība bija ieguvusi deviņu punktu pārsvaru pār mājiniekiem, taču nākamajos ceturkšņos tika aizvadīta sīva cīņa. Pēdējā ceturtdaļā Ņižņij Novgorod komanda jau bija pietuvojusies viesiem, vairākkārt panākot tikai divu punktu starpību. Tomēr spēles izskaņā EA7 Emporio Armani, nospēlējot veiksmīgi dažās epizodēs, atkal palielināja pārsvaru jau līdz deviņiem punktiem.

Šajā spēlē Kuksiks laukumā pavadīja 18 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā realizēja vienīgo divpunktu metienu un vienu no trim tālmetieniem. Tāpat latvieša rēķinā divas atlēkušās bumbas, viena pārtverta piespēle un piecas piezīmes, kas dueli lika noslēgt priekšlaicīgi un ar iekrātu vienu efektivitātes punktu.

Rezultatīvākais Krievijas komandā bija Teilors Ročestijs, kurš guva 21 punktu.

Tikmēr lielisku sniegumu EA7 Emporio Armani rindās demonstrēja jamaikietis Samardo Semjuelss, kurš nepilnu 32 minūšu laikā pamanījās iemest 36 punktus, tai skaitā realizējot 14 no 16 divpunktu metieniem. Tāpat Semjuelss iekrāja 47 efektivitātes punktus, kas viņu padara par neapšaubāmu favorītu kārtas vērtīgākā basketbolista godam.

Ņižņij Novgorod vienības sastāvam Kuksiks pievienojās pagājušās nedēļas vidū, kad nesekmīgi centās nostiprināties cita Krievijas kluba Saratovas Avtodor rindās.

CSKA komanda cieta otro zaudējumu astoņās otrā posma spēlēs, kas tai licis atkrist uz trešo vietu F apakšgrupas kopvērtējumā. Līdere ar sešām uzvarām septiņos mačos ir Grieķijas vienība Pireju Olympiacos, kas piektdien uzņem Spānijas komandu Malagas Unicaja, bet otro vietu ar sešiem panākumiem astoņās cīņās ieņem Fenerbahce Ulker.

Anadolu Efes un Laboral Kutxa ir pa četriem panākumiem, kas tām dod ceturto un piekto pozīciju, bet Ņižņij Novgorod ar diviem panākumiem astoņās cīņās ierindojas F apakšgrupas kopvērtējuma sestajā pozīcijā.

Neveiksmi E grupā tikmēr ceturtdien cieta latvieša Jāņa Blūma pārstāvētais Grieķijas grands Atēnu Panathinaikos, kas izbraukumā ar 70:73 (17:22, 13:16, 22:16, 18:19) piekāpās pašreizējiem turnīra čempioniem Telavivas Maccabi Electra no Izraēlas.

Blūms šajā cīņā laukumā pavadīja astoņas minūtes un trīs sekundes, punktus negūstot. Latvietis aizmeta garām abus izpildītos tālmetienus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un tika pie -1 efektivitātes punkta.

Tikmēr pie panākuma tika Lietuvas komanda Kauņas Žalgiris, kas savā laukumā ar 72:59 (23:8, 19:16, 12:19, 18:16) pārspēja Turcijas klubu Stambulas Galatasaray Liv Hospital.

Uzvarētāju sastāvā 12 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Pauļum Jankūnam.

Kauņas klubu pārstāv talantīgais latviešu saspēles vadītājs Kaspars Vecvagars, kurš jau ilgstoši atkopjas no smagas ceļgala traumas, turklāt pārcietis arī atkārtotu operāciju, kuras dēļ šosezon laukumā nedosies.

E apakšgrupā pa attiecīgi septiņām un sešām uzvarām astoņos mačos guvušas Spānijas vienības Madrides Real un Maccabi Electra, bet Panathinaikos ar pieciem panākumiem ieņem trešo vietu.

Kamēr Žalgiris ar trim uzvarām pakāpusies uz sesto vietu.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas bija sadalītas četrās grupās, aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificējās katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Madridē maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.