07.12.2012. 00:00

Dāvis Bertāns un Belgradas "Partizan", ceturtdien, 6. decembrī, Eirolīgas mājas spēlē bija tuvu, lai sagādātu pirmo zaudējumu Spānijas čempioniem "Regal Barcelona", tomēr viesu līderi Navarro un Huerta gan ceturtās ceturtdaļas, gan pagarinājuma beigās soda metienus izpildīja bez kļūdām, nodrošinot viesiem minimālu uzvaru ar 67:68. Lai iekļūtu "Top 16" kārtā, Belgradas basketbolistiem nākamnedēļ nepieciešams izbraukumā pārspēt Vācijas čempionus "Brose Baskets".

“Melni-balto” fani jau pirms spēles sākuma sarīkoja pamatīgu troksni, iedvesmojot Duško Vujoševiča vadītos jaunekļus bezkompromisa cīņai. Savā laukuma pusē “Partizan” cīnījās par katru centimetru, ar centīgu aizsardzību pirmajā puslaikā piespiežot titulētajiem pretiniekiem pieļaut 10 kļūdas un izmest daudz neprecīzu metienu. Pat stājoties uz soda metienu līnijas, barseloniešiem dažas reizes notrīcēja rokas. Divdesmit minūšu laikā Belgradas basketbolisti atļāva viesiem gūt tikai 25 punktus, kamēr paši sameta par pieciem vairāk.

Dāvis Bertāns laukumā devās piektās minūtes beigās, kad rezultāts kļuva 6:10 viesu labā. Jau pēc minūtes “Partizan” bija vadībā, bet “Barcelona” spēlētāji līdz pirmās ceturtdaļas beigām punktus guva tikai no soda metienu līnijas 14:13. Arī Bertāns savu rēķinu atklāja ar brīvmetieniem, pēc Huana Karlosa Navarro pārkāpuma un tehniskās piezīmes saņemšanas, panākot 18:13 mājinieku labā. Gordiča un Milosavļeviča rezultativitāte ļāva Belgradai panākt vienpadsmit punktu pārsvaru 24:13, turklāt viesi no spēles nespēja iemest desmit minūtes... Puslaika beigās, pateicoties sešiem Džo Inglesa punktiem, ciemiņi samazināja starpību līdz 30:25.

Pirmajā puslaikā Barselona netrāpīja nevienu no sešiem tālmetieniem, toties pēc pārtraukuma Navarro savā pirmajā mēģinājumā bija precīzs. Gūstot piecus punktus pēc kārtas, Eirolīgas visu laiku rezultatīvākais spēlētājs atguva vadību ciemiņiem 32:33. Sekoja pāris danku un vadības maiņas, pretējos laukuma galos uguņojot Džovajam un Milosavļevičam. “Partizan” situāciju apgrūtināja fakts, ka trešās ceturtdaļas vidū ceturto piezīmi saņēma saspēles vadītājs Vestermans. Piezīmes aktīvi krāja arī Barselonas garie spēlētāji. Bertāns cītīgi strādāja aizsardzībā, taču pirmie četri metieni no spēles nebija precīzi. Trešo ceturtdaļu “Partizan” noslēdza ar minimālu pārsvaru 44:43.

Ceturtajā ceturtdaļā rezultāts turpināja augt lēni, biežāk priekšā esot Barselonas spēlētājiem. Nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām Marselinjo Huerta ar tālmetienu panāca viesiem plus trīs 53:56. Divas minūtes vēlāk Vestermans pēc Bertāna piespēles samazināja starpību līdz minimumam 55:56, savukārt Huerta pāris reižu bija neprecīzs perimetrā. Sešdesmit sekundes pirms finālsvilpes mērķi sasniedza “Partizan” uzbrucēja Vladimira Lučiča tālmetiens 58:56! Atbildes uzbrukumā Navarro iemeta abus soda metienus, izlīdzinot rezultātu. Pēdējās 46 sekundēs rezultāts nemainījās un vajadzēja spēlēt papildlaiku.

Pagarinājumā viesi trīs reizes izvirzījās vadībā ar četru punktu starpību, taču Lučiča otrais tālmetiens atjaunoja cerības 65:66. Huerta kļūdījās, Lučičs netrāpīja, tomēr Gordons savāca atlēkušo bumbu un Gagičs lika uzgavilēt visiem “Partizan” līdzjutējiem 67:66. Sekoja notikumu pārkāpums pret Huertu, kurš abas reizes bija precīzs 67:68. Pēdējais “Partizan” uzbrukums noslēdzās bez precīza metiena.