02.02.2014. 17:19

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes un 26 sekundes, gūstot vien divus punktus. Latvietis netrāpīja nevienu metienu no spēles - garām mērķim lidoja abi divpunktu metieni un divi trīspunktnieki, taču viņš trāpīja abus soda metienus. Tāpat Bertāna rēķinā bija viena atlēkusī bumba, viena rezultatīva piespēle, divas piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva tikt pie -1 efektivitātes koeficienta punkta.

Zīmīgi, ka pirmajā ceturtdaļā Bilbao basketbolisti prata gūt tikai četrus punktus, kas lielā mērā noteica spēles turpmāko attīstību.

Tikmēr sestdien pie uzvaras izdevās tikt Kristapa Porziņģa pārstāvētajai Seviljas «Cajasol» vienībai, kas savā laukumā ar 80:59 (18:20, 13:9, 23:11, 26:19) pieveica Sansebastjanas «Gipuzkoa Basket».

Porziņģis laukumā pavadīja 13 minūtes un 20 sekundes, gūdams deviņus punktus. Grozā latvietis raidīja trīs no četriem divpunktu metieniem, kā arī trīs no četriem soda metieniem. Tāpat Porziņģis izcīnīja četras bumbas zem groziem, bloķēja divus metienus, pārtvēra vienu piespēli, taču spēli noslēdza priekšlaicīgi, jo nopelnīja piecas personiskās piezīmes.

Latvietis cīņas gaitā trīs reizes izprovocēja pretiniekus uz noteikumu pārkāpumu. Šāds sniegums Porziņģim ļāva tikt pie 11 efektivitātes koeficienta punktiem.

Uzvaru sestdien izcīnīja arī Mareka Mejera «Fuenlabrada», kas savā laukumā ar 87:84 (27:20, 19:25, 18:14, 23:25) uzvarēja «UCAM Murcia», bet Mejeris šim mačam bija pieteikts, taču laukumā nedevās.

Čempionāta kopvērtējumā pašlaik «Cajasol» ar deviņām uzvarām 18 spēlēs joprojām ieņem astoto vietu, «Bilbao Basket» vienība ar septiņiem panākumiem atrodas 12. pozīcijā, bet «Fuenlabrada» ar septiņām uzvarām nostiprinājās 14. vietā 18 komandu konkurencē.