10.02.2017. 20:57

Eirolīgas regulārās sezonas laikā paredzēti 12 Stambulas derbiji – pa sešiem katrā aplī. Tradicionāli ar tiem saprot trīs vēsturisko klubu – “Bešiktaš”, “Fenerbahce” un “Galatasaray” spēkošanos, bet ULEB turnīrā “Bešiktaš” vietā stājušies “Anadolu Efes” un “Darussafaka” basketbolisti.

Pirmais puslaiks izcēlās ar lielām rezultāta svārstībām. Mājiniekiem pirmajās desmit minūtēs punktus guva tikai divi spēlētāji. Horvāts Ante Žižičs atklāja rezultātu (2:0), bet turpinājumā viesu grozu rezultatīvi apdraudēja vienīgi Džeimss Andersons. Kamēr “Darussafaka” nevarēja trāpīt, ciemiņu mazie spēlētāji, īpaši Bobijs Diksons un Bogdans Bogdanovičs, sarūpēja “Fenerbahce” divciparu pārsvaru – 10:20.

Nākamajā ceturtdaļā fortūnas rats pagriezās pretējā virzienā. Labāk nekā sākumā nospēlēja Žižičs, ļoti sekmīgi uzbruka Breds Vanameikers, pirmos divus punktus spēlē guva Dairis Bertāns. Latvietis izlīdzināja rezultātu (27:27), bet Vanameikera tālmetiens izvirzīja “Dačku” vadībā – 34:31.

Trešā ceturtdaļa atkal sākās ar Žižiča veiksmēm – 38:33. “Darussafaka” varēja palielināt pārsvaru, izmantojot čehu uzbrucēja Jana Veselija piezīmi. Vanameikers realizēja abus brīvmetienus, savukārt bumbas kontrole beidzās ar neprecīzu Bertāna metienu – 40:33. “Fenerbahce” atbildēja ar Bogdanoviča uzņemšanos. Serbu aizsargs sameta astoņus punktus, izlīdzinot rezultātu – 47:47.

Izšķirošajā ceturtdaļā “Darussafaka” vēlreiz pārņēma iniciatīvu. Vils Klaiberns īsā laikā sameta 11 punktus, ārējā līnijā enerģiski darbojās Bertāns un Vanameikers. Pēdējais 71 sekundi pirms pamatlaika beigām iemeta divus no trijiem brīvmetieniem, palielinot mājinieku pārsvaru līdz septiņiem punktiem – 66:59. Sākās sodu taktika. Bogdanovičs un Bertāns meta bez kļūdām – 68:61. Nākamajā uzbrukumā Bogdanovičs netrāpīja divus tālmetienus pēc kārtas un “Darussafaka” ieguva tiesības spēlēt līdz galam. “Fenerbahce” turpināja aktīvi sist sodus, taču bez vēlamā efekta.

Dairis Bertāns 27:51 minūtē guva astoņus punktus (2p 2/4, 3p 0/4, 1p 4/4), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu uzbrukumā, divas reizes kļūdījās, vienu reizi pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 4.

"Darussafaka" spēles otrajā aplī: Baskonia (1-1, -10), Maccabi (1-1, +1), UNICS (2-0, +14), Anadolu Efes (0-2, -17), Žalgiris (1-1, +0), Milano (0-2, -3), Fenerbahce (2-0, +14), Real Madrid (1-0, +13), Panathinaikos (0-1, -6), Olympiacos (0-1, -6), FC Barcelona (0-1, -4), CSKA (1-0, +8), Galatasaray (0-1, -4), Brose (1-0, +2), Crvena Zvezda (1-0, +3).